اخبار بیت کوین

گزارش جدید: احتمال تثبیت قیمت بیت کوین تا ۴-۵ ماه آینده وجود دارد

چارلز ادواردز (Charles Edwards)، بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری کاپریول (Capriole) با توجه به داده‌های آنچین می‌گوید احتمالا قیمت بیت کوین برای ۴ تا ۵ ماه آینده تثبیت خواهد شد و خبری از رشد قیمت نخواهد بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس گزارش جدید ادواردز، وی معتقد است قیمت بیت کوین در ماه‌های آتی، همچنان بین محدوده ۵۸٬۰۰۰ تا ۶۵٬۰۰۰ دلار نوسان خواهد کرد و در این مدت بسته شدن کندل‌های هفتگی بالاتر از ۵۸٬۰۰۰ دلار از تداوم روند صعودی در بلندمدت حمایت خواهد کرد.

تشکیل الگوی فنجان و دسته در نمودار بیت کوین

این تحلیلگر با اشاره به شباهت پرایس اکشن بیت کوین و طلا به تشکیل الگوی فنجان و دسته بزرگی در نمودار این ارز دیجیتال اشاره کرد. طلا نیز در ۱۳ سال گذشته این الگو را تشکیل داده و تنها تشکیل شدن بخش فنجانی این الگو ۴ سال زمان برده است.

ادواردز خاطرنشان کرد با توجه به شباهت‌های بین بیت کوین و طلا، بخش فنجانی الگو برای بیت کوین تا ۹ ماه آینده می‌تواند تکمیل شود پس از آن قیمت به طور قابل توجهی افزایش یابد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

وی افزود:

وضعیت تکنیکال تا زمانی که قیمت بالاتر از ۵۸٬۰۰۰ دلار باقی بماند صعودی خواهد بود. هرچه زمان بیشتری را در قسمت بالایی محدوده مذکور سپری کنیم، احتمال بیشتری وجود دارد که الگوی فنجان و دسته کلاسیک تشکیل شود که معمولا با افزایش شدید قیمت همراه خواهد بود.

فعلا تا چند ماه آتی خبری از رشد قیمت نخواهد بود

علیرغم تشکیل الگوی فنجان و دسته در نمودار بیت کوین، بنیانگذار شرکت کاپریول می‌گوید دو شاخص دلتای عرضه بیت کوین و CDD ۹۰ روزه به اوج خود رسیده‌اند و از به اوج رسیدن قیمت در اواسط چرخه خبر می‌دهند:

صرف نظر از این، این نمودار به ما می‌گوید که حداقل چند ماه (احتمالا تا ۶ ماه) قبل از از سرگیری روند صعودی، احتمالا شاهد رنج زدن و نوسان قیمت خواهیم بود. امروز در آستانه دو ماهگی این زمان هستیم.

شاخص دلتای عرضه بیت کوین و CDD نود روزه - منبع: Capriole Investments
شاخص دلتای عرضه بیت کوین و CDD نود روزه – منبع: Capriole Investments

در این گزارش همچنین به شاخص ماکرو بیت کوین شرکت کاپریول اشاره شده است. این شاخص که بیش از ۵۰ شاخص آنچین و کلان بازار بیت کوین را ترکیب می‌کند در حال حاضر از محافظه‌کارانه‌تر رفتار کردن سرمایه‌گذاران خبر می‌دهد.

شاخص ماکرو بیت کوین - منبع: Capriole Investments
شاخص ماکرو بیت کوین – منبع: Capriole Investments

با این حال، این اکثر شاخص‌های دیگر همچنان نشان می‌دهند «در چرخه فعلی، هنوز جا برای افزایش بیشتر قیمت وجود دارد».

شرکت مدیریت سرمایه آرک اینوست (ARK Invest) نیز در تایید گزارش اخیر شرکت کاپریول، خاطرنشان کرد تمام هاوینگ‌‌های قبلی، زمینه را برای افزایش بیشتر قیمت بیت کوین در بلندمدت فراهم کرده‌اند:

پیش‌بینی افزایش ۳ برابری قیمت بیت کوین یک سال پس از هاوینگ اخیر ممکن است خیلی خوش‌بینانه باشد. با این اوصاف، نمودار زیر کمبود گسترده عرضه بیت کوین را یک افق زمانی معنادار را به خوبی نشان می‌دهد.

تغییرات قیمت بیت کوین از زمان هاوینگ - منبع: Ark Invest
تغییرات قیمت بیت کوین از زمان هاوینگ – منبع: Ark Invest

در صورتی که بیت کوین مطابق با رفتار چرخه‌ای خود عمل کند، قیمت می‌تواند تا ۳ برابر افزایش یابد و به ۱۸۰٬۰۰۰ تا ۲۰۰٬۰۰۰ دلار برسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا