اخبار بیت کوین

دارک وب بهشت خلافکاران؛ روش جدید پولشویی با بیت کوین!

محققان امنیتی طی تجزیه و تحلیل ده ها بازار و فروم در دارک وب، یک روند جدید تبدیل پرسود و غیرقانونی بیت کوین به پول نقد را شناسایی کرده اند.

طبق گزارش جدید سازمان مقاومت Armor از بازار سیاه، کلاهبرداران با دریافت ۱۰ الی ۱۲ سنت به ازای هر دلار، به کسانی که تمایل دارند بیت کوین آنها به پول نقد تبدیل شود خدمات ارائه می‌دهند

خطرات اعمال غیرقانونی

این طرح پولشویی بدین صورت است که مجرمان سایبری به ازای دریافت کارمزد ۱۰ الی ۱۲ درصدی، بیت کوین افراد را با پول نقد در بسته های ۲۵۰۰ الی ۱۰ هزار دلاری مبادله می‌کنند و به ازای فروش ۸۰۰ دلار بیت کوین از افراد ۱۰۰۰ دلار دریافت می کنند.

یه محض اینکه فروشنده ارز دیجیتال را انتقال می دهد آنها جزییات بانک، پی‌پال و حساب وسترن یونین (Western Union) که پول باید انتقال یابد را ارائه می دهند.

به عنوان یک سرویس بسیار ساده و کلیدی، این روش به خریداران بازگشت سرمایه بالایی را از طریق فروش غیرقانونی ارائه می دهد و نیاز به دلالی پول یا خطر ورود به حساب های بی اعتبار را برطرف می کند.

همانطور که این گزارش بیان می کند دلالان پول عواملی هستند که در ازای دریافت ۱۰ تا ۲۰ درصد از وجه، سرمایه های غیرقانونی را انتقال می دهند. چنین عاملانی معمولا برای جلوگیری از هشدارهای مربوط به کلاهبرداری یا جلب توجه ناخواسته هنگام تراکنش و انتقال حجم زیاد پول، حسابهای بانکی گران و پرهزینه ای را باز می کنند.

قابل ذکر است که این طرح به نفع فروشندگان سرمایه های دزدیده شده است زیرا آنها از در اختیار داشتن سرمایه خودداری می کنند و در عوض آنها را انتقال می دهند که یعنی خریدار خطر این کار را متحمل می شود.

پیشنهاد بسیار جذاب

کریس هینکلی رییس سازمان مقاومت Armor اذعان داشت:

برای کلاهبردارانی که مهارت فنی و شبکه انتقال پول منسجمی ندارند تا با استفاده از حساب های آنلاین بانکی یا کارت های اعتباری پول دربیاورند، این فرصتی جذاب برای آنها می‌باشد. این سرویس هوشمندانه به آنها مسیرهای جدیدی برای پول در آوردن از حساب های مالی کلان ارائه می‌دهد که به طور غیرقانونی در دسترس می‌باشند.

همانطور که قبلا گزارش شد استیون مونچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری ایلت متحده اخیرا مدعی شد که پول نقد به اندازه بیت کوین پولشویی نمی شود و وی مدعی شد که دولت آمریکا سعی داشته تا از تبدیل ارز دیجیتال به معادل حسابهای بانکی با شماره سوئیس جلوگیری کند.

خبرنگاران با شک و تردید نسبت به موضع منوچین واکنش نشان دادند و در پاسخ گفتند که استدلال وی اساسا و تا حدودی غیر منطقی است. آنها بیان کردند:

سیستم فعلی هرگز برای فعالیت های غیرقانونی استفاده نشده است اما ما می خواهیم مطمین شویم که از کریپتو همانند سبستم جاری برای فعالیت های غیرقانونی استفاده نمی شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا