اخبار بیت کوین

آیا بیت کوین به استراحت خود پایان می‌دهد و قیمتش افزایش می‌یابد؟

با رسیدن هشتم اکتبر، بیت کوین ۱۷ ماه را با نوسان اندک پشت سر گذاشته است. کارشناسان اظهار داشتند که بازار ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش حجم سرمایه و انتقال این سرمایه از بازار سنتی در حال رشد و بلوغ است.

گرچه حجم سرمایه بیت کوین هنوز هم در CoinCap.io حدود 2 میلیارد دلار و در Coinmarketcap سایت حدود 3.3 میلیارد دلار باقی مانده است، این ارز دیجیتال، افزایش قیمت تدریجی را تا 6،600 دلار تجربه کرده است و این فرصت را برای توکن های ترون (TRX) و ZRX ایجاد کرده است تا به ترتیب با رشد ۱۴ و ۱۸ درصدی مواجه شوند.

به گفته مایک مک گلون، استراتژیست کالای هوشمند بلومبرگ، کاهش نوسانات بیت کوین، نشانه ای از بلوغ بازار ارز دیجیتال می‌باشد. وی بیان کرد که بازار ارز دیجیتال در ابتدای مسیر تحکیم خود است و عملکرد مناسب را در محدوده قیمت های کم می‌یابد.

اواذعان کرد:

این یک بازار بالغ است، بنابراین نوسانات باید به روند کاهشی خود ادامه دهد. هنگامی که شما یک بازار جدید دارید، تا زمانی که خود را ثابت کند، نوسانات بالایی را تجربه خواهد کرد. در راستای همین ثبات، این بازار شاهد حضور گسترده تر مشارکت کنندگان، افزایش اشتیاق، روشهای بیشتر برای داد و ستد و… خواهد بود.

با توجه به ثبات قیمت بیت کوین، تحلیلگر مسائل فنی این حوزه، رمپیح اظهار داشت که واضح است بیت کوین پایین ترین حد قیمت خود را تجربه کرده است. حتي اگر حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتالی به کمتر از ۱۰ ميليارد دلار کاهش یابد، وی توضيح داد که کاهش بیت کوین به پایین تر از حد فعلی اش امری دشوار و شاید غیر ممکن خواهد بود.

رمپیج همانند سرمایه گذار میلیاردر مایک نووگراتز، تأکید کرد که بازار در وضغیت رکود به سر می‌برد و قیمت از ۶۰۰۰ دلار بیشتر کاهش نخواهد داشت. وی توضیح داد:

با گذشت زمان، نوسان قیمت کاهش یافته و حجم معاملات روند صعودی پیدا خواهند کرد. به دلیل نوسان موجود و حجم کم معاملات، علاقه به بازار ارز دیجیتال در کمترین حد خود قرار دارد. این بدان معناست که فروشندگان دست از فروش کشیده اند. اکنون کمترین قیمت ارز دیجیتال را شاهد هستیم. پس هنگامی که کسی دنبال ارز دیجیتال نیست اقدام به خرید آن کنید.

الکس کروگر، معامله گر ارزهای دیجیتال، خاطر نشان کرد که بیت کوین شروع به ایجاد پایداری و ثبات در قیمت ۶۵۰۰ دلار کرده است که این امر نشان می‌دهد، بیت کوین بیشتر از حد انتظار عمل کرده است و این موضوع، احتمال افزایش قیمت کوتاه مدت را بیش از پیش کرده است.

حجم معاملات بیت کوین هنوز پایین است و تحلیلگران انتظار دارند که در طول هفته های آتی نیز به همین منوال باشد. اما در حال حاضر، تحلیلگران بازار ارز های دیجیتال، علت حجم پایین بیت کوین را کمبود فروشندگان در بازار می‌دانند و باور دارند که این امر خود باعث آغاز یک بازار افزایشی در آینده نزدیک خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین با روند صعودی مواجه خواهد شد؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا