با فورک های بیت کوین آشنا شوید!

بیت کوین بعد از فورک بیت کوین کش، ۴۴ فورک دیگر داشته است، با خواندن این مقاله می‌توانید با ۱۰ تا از آن‌ها آشنا شوید:

(Bitcoin Pizza (BPA

Bitcoin Pizza شامل الگوریتم (DAG (Directed Acyclic Graph که IOTA هم از آن بهره می‌برد، می‌باشد. BPA در ۱ ژانویه ۲۰۱۸ از بلاک ۵۰۱۸۸۸ به وجود آمد و به دارندگان بیت کوین به همان اندازه موجودی بیت کوینشان، BPA اعطا شد.

(Bitcoin Ore (BCO

Bitcoin Ore با هدف سازگاری با محیط زیست و مصرف کمتر انرژی به وجود آمد. اساس کار آن گواه اثبات ظرفیت است که آن را قادر می‌سازد تا به طور موثرتری عملیات ماینینگ آن انجام شود و به موجب این امر حفظ محیط زیست به وقوع می‌پیوندد. این کوین در ۲۸ ماه ژانویه ۲۰۱۸ شروع به کار کرد و به دارندگان بیت کوین به همان اندازه موجودی بیت کوینشان، BCO اعطا شد.

(Bitcoin Faith (BTF

Bitcoin Faith یک قرارداد هوشمند ساخته شده، سایز بزرگتر برای بلاک و zero-knowledge proof for privacy را به ارمغان آورد. این کوین در ۱۹ ماه دسامبر ۲۰۱۷ شروع به کار کرد و به دارندگان بیت کوین به همان اندازه موجودی بیت کوینشان، BTF اعطا شد.

(Oil Bitcoin (OBTC

Oil Bitcoin با استفاده از مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام به دنبال افزایش سرعت تجارت و توزیع سهام است.  این کوین با انجمن مستقل به منظور حفظ حریم خصوصی و حفاظت از پخش، در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ به دارندگان بیت کوین به همان اندازه موجودی بیت کوینشان اعطا شد.

(Super Bitcoin (SBTC

Super Bitcoin در واقع پیاده سازی پیشنهادات توصیه شده توسط جامعه است، این فورک بیت کوین با هدف ایجاد zero-knowledge proofs to safeguard privacy و ارتقا سایز بلاک به ۸ MB اتفاق افتاد. علاوه بر این، قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند Turing-complete را به منظور افزایش مقیاس پذیری به بیت کوین اضافه می‌کند. این فورک در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ در بلاک ۴۹۸۸۸۸ انجام شد و و به دارندگان بیت کوین به همان اندازه موجودی بیت کوینشان، SBTC اعطا شد.

(Bitcoin Hot (BTH

در بلاک ۴۹۸۸۴۸ با یک الگوریتم جدیدی از گواه اثبات کار Bitcoin Hot به وجود آمد. هدف Bitcoin Hot این است که هزینه انتقال را کاهش و سرعت انتقال را افزایش دهد. این کوین عرضه بیشتری نسبت به بیت کوین دارد که این امر آن را ارزان تر می‌کند. دارندگان بیت کوین به ازای هر بیت کوین، ۱۰۰ عدد BTH دریافت کردند. سایز بلاک‌های این کوین ۱۶ MB است و پروژه آن در دسامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد.

(Big Bitcoin (BBC

Big Bitcoin ادعا می‌کنند که با سرعت بسیار بالا و همراه با تکنولوژی قدرتمند عملیات را انجام می‌دهند. این فورک از جمله سخت ترین هارد فورک‌های بلاکچین بیت کوین شناخته می‌شود. BBC دارای زمان بلاک کوتاهتر ۲.۵ دقیقه و سایز بزرگتر نسبت به بیت کوین است و از Segwit و Lightning network پشتیبانی می‌کند. فورک BBC در بلاک ۵۰۸۸۸۸ اتفاق افتاد و عرضه آن ۲۱۰ میلیون است.

(Bitcoin Clean (BCL

Bitcoin Clean تلاش دیگری در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک برای عملیات ماینینگ است. اساس کار آن اثبات پروتکل سبز به منظور اطمینان از اینکه ماینرها فقط از انرژی تجدید پذیر استفاده می‌کنند، است. این فورک در بلاک ۵۱۸۸۰۰ در روز ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ انجام شد و به دارندگان بیت کوین معادل موجودیشان BCL اعطا شد.

(Bitcoin File (BIFI

Bitcoin File با هدف ایجاد یک فایل سیستم غیر متمرکز جهانی ایجاد شد، در واقع Bitcoin File قصد دارد IPFS را با شبکه بیت کوین ترکیب کند. BIFI کاملا خود نظارت و غیر متمرکز است، عرضه آن ۲۱ میلیارد توکن است که ۱۷ میلیارد آن به دارندگان بیت کوین با نسبت ۱۰۰۰ اعطا شد.

(Bitcoin Candy (CDY

جدیدترین فورک Bitcoin Candy الگوریتم گواه اثبات کار را با زمان بلاک ۲ دقیقه‌ای ترکیب کرده است که به موجب آن سرعت معاملات افزایش یابد. عرضه آن ۲۱ میلیارد کوین است که در بلاک ۵۱۲۶۶۶ توزیع آن آغاز شد. این توزیع در ۱۳ ماه ژانویه ۲۰۱۸ روی بلاکچین بیت کوین کش صورت گرفت و به ازای هر یک بیت کوین کش، ۱۰۰۰ CDY اعطا شد.

درحالی که خیلی‌ها تعداد زیاد فورک‌های بیت کوین را نشانه‌ای عالی و تلاشی برای حل مشکلات موجود آن می‌دانند، منتقدان زیادی وجود دارند که این فورک‌ها را نسخه‌هایی بی فایده می‌دانند. برای دریافت کوین‌های فورک شده، داشتن بیت کوین در زمان وقوع فورک تنها راه دریافت آن‌ها به صورت رایگان است، البته ذکر این مطلب ضروری است که اگر بیت کوین‌های خود را در اکسچنج‌ها نگه دارید، باید چک کنید که اکسچنجی که شما بیت کوین را در آن نگه داشته‌اید از این فورک پشتیبانی می‌کند. هر فورک بیت کوین می‌تواند راهی عالی برای به دست آوردن مبلغی قابل توجه باشد، اما در بعضی موارد کلاهبرداری‌هایی در این زمینه هم اتفاق افتاده است.

نظر شما در مورد فورک‌های بیت کوین چیست؟ به نظر شما این فورک‌ها به حل مشکلات بیت کوین کمک می‌کند یا بستری برای کلاهبرداری سوءاستفاده کنندگان فراهم می‌کند؟


54321
امتیاز 4 از 3 رای

منبع btcmanager
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر