اخبار داخلی

بیت کوین ۹۰۰۰ دلاری و شکستن رکورد هش ریت (Hash rate) شبکه!

هش ریت (Hash rate) شبکه بیت کوین با رسیدن به قیمت ۹۰۰۰ دلار؛ به بالاترین میزان خود رسید.
با توجه به اطلاعاتی که از وبسایت blockchain.com میتوان به دست آورد؛ نرخ هش بلاکچین بیت کوین (میزان توان محاسباتی که برای ایمن کردن شبکه و تولید بلاک ها لازم است) به بالاترین میزان خود (ATH) یعنی ۶۲ میلیون تراهش بر ثانیه رسیده است.

Bitcoin reclaims $9k


این مقدار بیشترین میزان هش ریت شبکه بیت کوین (ATH) از آغاز تا کنون بوده است. قبل از این رکورد بالاترین هش ریت؛ در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ بود که مقدار آن ۶۱.۹ میلیون تراهش بر ثانیه رسید.
بالا رفتن میزان سختی شبکه نشان دهنده بالا رفتن تعداد نود ها یا همان ماینرها در شبکه بیت کوین است. این موضوع میتواند به بالا رفتن امنیت شبکه بیت کوین و جلوگیری از حملات احتمالی کمک کند. همانطور که در مدتی پیش در اخبار منتشر شد؛ شبکه بیت کوین کش به دلیل پایین بودن هش ریت؛ مشکوک به حمله ۵۱ درصدی شد و این موضوع میتواند برای جامعه و کاربران نگرانی های زیادی را ایجاد کند.
البته لازم به ذکر است این افزایش در نرخ هش میتواند کمی نگران کننده باشد؛ چرا که در دسامبر سال گذشته و بعد از افزایش شدید هش ریت؛ افت ناگهانی رخ داد و سختی شبکه تا ۴۵ درصد کاهش پیدا کرد.

تحلیل های فاندامنتل همچنان به افزایش قیمت بیت کوین تاکید دارد!

Bitcoin reclaims $9k

افزایش هش ریت (Hash rate) شبکه بیت کوین؛ یکی از فاکتورهای مهم در تحلیل فاندامنتال محسوب می شود که بر مبنای آن تحلیلگران اعتقاد به یک روند صعودی در قیمت بیت کوین دارند. از طرف دیگر تعداد حساب یا آدرس های فعال در شبکه بیت کوین نیز دوباره به بالای ۱ میلیون در ۲۴ ساعت باز گشته است.
البته افزایش تعداد حساب های فعال در طول روز؛ به طور مستقیم روی افزایش کارمزد تراکنش ها تاثیر ندارد و این موضوع از کارمزد یا فی فعلی تراکنش بیت کوین با متوسط ۱.۳۳ دلار کاملا مشخص است.

در حالیکه هش ریت (Hash rate) شبکه بیت کوین به بالاترین مقدار خود رسیده است؛ قیمت بیت کوین نیز افزایش یافته است و وارد کانال ۹۰۰۰ دلاری شده است. روز گذشته نیز بالاترین قیمت خود یعنی ۹۳۰۰ دلار را در سال ۲۰۱۹ ثبت کرد.
هماننطور که ماتی گرینسپن (Mati Greenspan) که از تحلیلگران فاندامنتل در eToro است اشاره کرده؛ افزایش قیمت بیت کوین ارتباط مستقیمی با افزایش فعالیت روزانه کاربران دارد. فعالیت شبکه بیت کوین نیز با رسیدن به ۹۰۰۰ دلار؛ بالاترین مقدار خود (ATH) را ثبت کرد.

Bitcoin reclaims $9k

بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ چیزی حدود ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است. بنا به ارتباط میزان هش ریت؛ فعالیت کاربران و ارزش بیت کوین؛ بیت کوین تا قیمت ۶۷۰۰ دلار، زیر قیمت منطقی خود بوده است و بعد از آن با افزایش قیمت وارد بازه صعودی و سود ده شده است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا