اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

آیا به زودی شاهد حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین کش خواهیم بود؟!

در طی هفته گذشته یک ماینر ناشناس که خود را ساتوشی ناکوموتو می‌نامد، در مقیاس وسیعی اقدام به استخراج کرده است. هدف او بیت کوین کش (Bitcoin Cash) است!

به نظر می‌رسد نام خالق بیت کوین مورد علاقه‌ی بسیاری از بازیگران بد صنعت کریپتو یا حداقل افراد مشکوک حاضر در این صنعت است. بنابر اطلاعات بدست آمده توسط Coin Dance، این ماینر که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌نامد، در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد هش ریت شبکه بیت کوین کش را در اختیار دارد، این در حالی است که هفته گذشته این عدد ۳۵ درصد بود.

بسیاری از کاربران ردیت (Reddit) بر این باورند که این حرکت ادامه جنگ هش‌ها (Hashwars) است که در نوامبر سال گذشته در پی جدایی بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) از بیت کوین کش (Bitcoin Cash) است.

کاربران ردیت بر این باورند که ساتوشی ناکاموتویی که به شدت مشغول استخراج (Mine) بیت کوین کش است، می‌تواند همان لیدر سرشناس بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) باشد.

ساتوشی ناکاموتوی ماینر بر شبکه استخراج BCH تسلط پیدا کرده است

زمانی که یک ماینر بتواند در یک بلاکچین، اکثریت هش ریت شبکه (بیش از ۵۱ درصد)  را در اختیار داشته باشد، می‌تواند حمله دوبار خرج کردن (Double Spending Attack) را انجام دهد. ماینری که از آن صحبت می‌شود در حال حاضر ۴۰ درصد هش ریت شبکه بیت کوین کش را در اختیار دارد و این میزان طی هفته گذشته با سرعت زیادی افزایش یافته است.

بحث‌ها از دیروز در ردیت (Reddit) آغاز شد، زمانی که یک ردیتور با اکانت u/money78 یک اسکرین شات با مضمون هشدار به جامعه بیت کوین کش در خصوص درصد کنترل هش ریت توسط یک ماینر به نام ساتوشی ناکاموتو، منتشر کرد.

بیت کوین کش

در کامنت ها دیگر ردیتورها فرض را بر این گذاشته‌اند که این ماینر کسی نیست جز شخصی که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌نامد یعنی دکتر کریگ رایت (Craig Wright)! تئوری این اشخاص این است که هدف او به خطر انداختن بیت کوین کش و سقوط قیمت آن یا  پول در آوردن است.

بیت کوین کش

این ماجرا هفته گذشته از ماینری به نام BoomBoomBoom آغاز شد و بعد او ناپدید شد و ماینری به نام ساتوشی ناکاموتو جای او را با همان میزان هش ریت گرفت که میزان آن از هفته گذشته افزایش هم پیدا کرده است. ردیتورها بر این باورند که این دو ماینر در اصل یک استخر استخراج (Mining Pool) هستند.

محافظت از بلاکچین بیت کوین کش

با توجه به هشدارها مبنی بر محتمل بودن حمله ۵۱ درصدی بر ضد بیت کوین کش، در حال حاضر بلاکچین آن با سیستم re-org protection محافظت می‌شود. این کار پیش‌تر با هدف جاوگیری از تلاش ها برای حمله به BCH توسط تیم بیت کوین اس وی صورت گرفته است.

نشریه فوربز (Forbes) از یک متد اثبات حماقت برای ساکت کردن کریگ رایت استفاده می‌کند!

دوشنبه مجله فوربز یک مقاله که شامل روش‌هایی برای مبارزه با کریگ رایت Craig Wright، شخصی که ادعای ناکاماتو بودن دارد و مضنون اصلی برای ماینر جنجالی BCH است، را منتشر کرد.

نویسنده این مقاله می‌گوید اصلی ترین چیزی که رایت به دنبال آن است توجه است، خواه این توجه از سمت رسانه ‌های بزرگ باشد، خواه از سوی رسانه‌های اجتماعی. مثلا یکی از راه‌هایی که رایت اخیرا از آن استفاده کرده است اقدام قانونی علیه چندین شخص شناخته شده در صنعت کریپتو مانند کاربر توییتر با نام Hodlonaut و ویتالیک بوترین، است.

فوربز در این مقاله پیشنهاد کرده است، خبرهای کریپتویی که این چنین حرکات کریگ رایت را گزارش می‌کنند باید متوقف شوند تا هایپ بوجود آمده در مورد او و بیت کوین اس وی کاهش یابد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا