اخبار عمومی

تلاش کریگ رایت برای اینکه خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی کند!

گزارش ها حاکی از آن است کریگ رایت سرپرست دانشمندان nChain و فردی که مدعی است ساتوشی ناکاموتو می باشد دو درخواست تقریبا مشابه به CFTC ارائه داده است. رایت دو درخواست خود را در تاریخ ۱۵ فوریه در پاسخ به درخواست آژانس مبنی بر ورودی ها و بازخورد سازوکار و بازار اتریوم ارائه داد.

مهلت اتمام برای پاسخ به درخواست CFTC در خصوص RFI تاریخ ۱۷ فوریه بود. این آژانس دلایل خود را برای گردآوری اطلاعات به شرح زیر اعلام کرد:

ورودی، رسالت CFTC در خصوص تضمین یکپارچگی بازار ارزهای دیجیتال و هم چنین نظارت و کاهش ریسک سیستمی است. RFI به دنبال شناخت شباهت ها و تفاوت های ارزهای دیجیتال مشخص نظیر اتر، فرصت های خاص، چالش ها و ریسک ها می‌باشد.

هر دو درخواست رایت به CFTC ادعای وی را در خصوص این موضوع تایید می‌کند که او تحت اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو فعالیت کرده است. از اینرو مشخص می‌شود که رایت پروژه ای را در سال ۱۹۹۷ با همکاری دولت استرالیا به اسم پروژه صنعت استرالیا و ثبت شده در دپارتمان نوآوری ها به اسم بلک‌نت (BlackNet) آغاز کرده و به اتمام رسانده است.

طبق توییت رایت در تاریخ ۱۰ فوریه، بلک نت که به نوعی پیش درآمد بیت کوین حساب می‌شود در سال ۲۰۰۱ به دولت استرالیا ارائه شد. توییت وی در هفته گذشته بحث های قابل توجهی ایجاد کرده است و شاهدی بر ادعای رایت است که این پروژه را هفت سال قبل از انتشار وایت پیپر بیت کوین انجام داده است.

گروهی از کاربران سایت ردیت اذعان داشته اند که وایت پیپر بلک‌نت، وایت پیپر رسمی بیت کوین را ربوده است. این وایت پیپر حاوی اصلاحات مهمی بر پیش نویس قبلی است که در ماه آگوست ۲۰۰۸ توسط ساتوشی به اشتراک گذاشته شده بود. با تولید مجدد نسخه اصلاح شده، این گروه اذعان داشتند که مقاله تحقیق و توسعه سال ۲۰۰۱ به خود خیانت کرده است به طوری که به اشتباه، رایت را به عنوان خالق اصلی بیت کوین معرفی کرده است.

رایت در بیانیه خود به CFTC مدعی شد که:

میزان سوء برداشت و اطلاعات نادرست که در خصوص بیت کوین سر زبان ها افتاده است منجر به این شد تا تصمیم بگیرم به صورت عمومی خود را معرفی کنم. سیستمی که من ایجاد کردم به عنوان بخشی برای پایان دادن به کلاهبرداری ها طراحی شده بود. عدم درک و شناخت مناسب منجر به گسترش کلاهبرداری های قدیمی شده است.

طبق گزارشات، رایت در حال حاضر درگیر مساله حقوقی در خصوص سرقت بیت کوین از توسعه دهنده کریپتو، دیوید کلایمن است. در اواسط ماه نوامبر ۲۰۱۸ اسم رایت بار دیگر وارد دنیای کریپتو شد و این بار مرتبط با ریزش شدید هارد فورک بیت کوین کش بود.

به غیر از رایت، چندین فرد شناخته شده در صنعت کریپتو نظیر اعضای بنیاد اتریوم، کوین بیس، کانسنسیس و کنسرسیوم R3 بلاک چین به CFTC پاسخ داده اند. طبق گزارشات، صرافی کریپتوی ErisX از درخواست خود به CFTC استفاده کرد تا موردی از تاثیر مثبت قراردادهای هوشمند قانونمند اتریوم را بیان کند.

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا