اخبار عمومی

بیت کوین در صفحه اول مهم ترین روزنامه اقتصادی دنیا چاپ شد

ارزهای رمزنگاری شده مجددا در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته است. این بار وال استریت ژورنال صفحه اول خود را به بیت کوین و ۵ رقمی شده قیمت آن اختصاص داد.

وال استریت ژورنال یکی از روزنامه‌های اقتصادی قدیمی در امریکاست که این روزها در سرتاسر جهان منتشر می‌شود. این روزنامه متمرکز بر مباحث اقتصادی و مالی است که توسط چالرز داو و ادوارد جونز، پایه‌گذاران تحلیل تکنیکال در غرب در ۱۳۱ سال پیش تاسیس شد. این دو محقق و پژوهشگر را می‌توان پدر علم تحلیل تکنیکال در غرب دانست. بیت کوین در صفحه اول چنین رسانه‌ای حضور یافته است. این روزنامه به عبور قیمت بیت کوین از ۱۰,۰۰۰ دلار و رشد ۸۰ درصدی آن از این قیمت اشاره کرده است.

بیت کوین در صفحه اول وال استریت ژورنال

قیمت اولین رمز ارز جهان در دو ماه اخیر ۸۰ درصد رشد داشته است. این صعود قیمت باعث شده تا ارز دیجیتال BTC به صدر اخبار رسانه‌های مطرح جهان وارد شود. این روزنامه اقتصادی در صفحه اول خود به پذیرش بیت کوین توسط موسسات و شرکت‌های مالی و سرمایه‌گذاری بزرگ، اشاره کرده است. همچنین در این گزارش اشاره شده است که میلیاردهای بازار سهام امریکا به رمز ارزی که ساتوشی ناکاموتو به جهان معرفی کرده، علاقه‌مند شده‌اند.

بیت کوین در صفحه اول وال استریت ژورنال

اما این خبر چرا اهمیت دارد؟ بیت کوین علی رغم عملکرد فوق‌العاده در سال ۲۰۲۰ و شکست چندباره رکوردهای قیمتی خود در گذشته، تنها چند درصد با بالاترین قیمت تاریخ خود فاصله دارد. اما رسانه‌های اصلی جهان، به این موضوع اشاره‌ای نکرده‌اند و به نوعی از پوشش خبر رشد قیمت این رمز ارز خودداری کرده‌اند. اما وال استریت ژورنال این سکوت خبری را شکسته و در صفحه اول خود به عملکرد قیمت آن و سرمایه‌گذاری شرکت‌های مالی در بازار آن پرداخته است.

نویسندگان وال استریت ژورنال دلایل رشد قیمت بیت کوین را چنین تحلیل کرده‌اند:

علاوه بر سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچون گری اسکیل در بیت کوین، شاهد افزایش تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال توسط خرده سرمایه‌داران نیز هستیم. افراد معمولی جامعه که به دنبال بازاری برای سرمایه‌گذاری هستند به سمت بازار ارزهای دیجیتال و خرید بیت کوین آمده‌اند. این خرید با وجود فراهم کردن بستر خرید بیت کوین توسط شرکت‌های مطرح مالی ( پی پال و اسکوئر) با اقبال ببشتر مردم همراه شده است.

گزارش وال استریت ژورنال تاکید می‌کند که حجم بیت کوین خریداری شده توسط نرم‌افزار شرکت اسکوئر ( Cash App) در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که این مقدار در  ۱۲ ماه سال ۲۰۱۹ تنها ۵۵۵ میلیون دلار بوده است. همچنین پشتیبانی پی پال از بیت کوین یکی از مهمترین عوامل افزایش تقاضای خرید این ارز دیجیتال است.

چندی پیش مدیر ارشد پی پال در مصاحبه با شبکه CNBC پیش بینی کرده بود با افزایش مقبولیت بیت کوین در میان عامه مردم شاهد این خواهیم بود که کلاس دارایی بیت کوین از یک دارایی سرمایه‌گذاری به یک پول تغییر خواهد کرد. او در این مصاحبه گفت:

از آنجا که رفته رفته پول کاغذی از بین می‌رود و مردم آرام آرام آن را از معاملات روزانه خود حذف خواهند کرد، بانک‌های مرکزی به ویژه در بخش خرده‌فروشی نیاز به جایگزینی پول کاغذی با ارزهای فیات دیجیتال دارند.

قرارگیری بیت کوین در صفحه اول وال استریت ژورنال اتفاقی مثبتی برای این رمز ارز و کل بازار ارزهای دیجیتال است. اما باید مراقب بود، زمانی که صحبت از یک دارایی سرمایه‌گذاری، در میان عامه مردم رواج می‌یابد و رسانه‌ها از آن صحبت می‌کنند. این فرصت مناسبی برای ذخیره سود سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذارانی است که از مدتها قبل بیت کوین را هولد کرده‌اند. در چنین وضعیتی، خریدارانی هیجانی به بازار آمده‌اند و فرصت مناسبی است تا دارایی خود را به آنها بفروشند. البته این اتفاق می‌تواند رخ ندهد. حتی در صورت وقوع نیز یک اتفاق مقطعی خواهد بود. نکته مهمی که وجود دارد، افزایش مقبولیت و محبوبیت بیت کوین در میان مردم است. این آرزوی فعالان بازار ارزهای دیجیتال بوده و هست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا