مبتدی مصاحبه

مصاحبه با مایکل سیلور ؛ بیت کوین جای پول فیات را می‌گیرد + ویدیو

در این ویدیو، مایکل سیلور (Michael J. Saylor) مدیر ارشد اجرایی شرکت مایکرو استراتژی در مصاحبه با آستین دیویس، هم‌بنیان‌گذار شرکت Community Electricity از علاقه خود به بیت کوین می‌گوید و توضیح می‌دهد که چرا بزرگ‌ترین ارز دیجیتال می‌تواند جای ارزهای فیات را گرفته و تا صد سال دیگر، به پول رایج تمام مردم دنیا تبدیل شود.

 

مصاحبه با مایکل سیلور

سیلور می‌گوید که از دوران مدرسه علاقه زیادی به تاریخ و سیاست داشته است و به همین دلیل دوره تاریخ علم را در دانشگاه MIT گذرانده است. او همچنین مدرک مهندسی هوافضا را از این دانشگاه اخذ کرده است و با سیستم‌های مکانیکی الکتریکی به خوبی آشنا است.

بر اساس گفته‌های او، روایت‌های مالی و اقتصادی که در مورد بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا می‌شنویم، به درستی دلیل منحصر به فرد بودن آن را بیان نمی‌کنند؛ در مصاحبه Michael Saylor با کوین تلگراف، او بیتکوین را شاهکار مهندسی مالی می‌نامد و آن را اولین شبکه مهندسی‌شده پول در طول تاریخ می‌داند.

بعد از این که درک کنیم پول، به سیستم مالی انرژی تزریق می‌کند و بیت کوین شبکه انرژی مالی باشد، خواهیم دید که آیا به قوانین ترمودینامیک پایبند است یا نه. اگر پیرو این قوانین نباشد، بنابراین سوراخی در این کشتی وجود دارد.

سیلور این تعبیر را در مورد Bitcoin به کار می‌برد و می‌گوید که منظور او از سوراخ کشتی، تورم در شبکه BTC است؛ موضوعی که ریاضیات این شبکه سعی دارد در برابر آن مقاوم باشد. او در ادامه گفت که ارزش بازار بیتکوین به تازگی از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرده و با این حال این تازه اول ماجرا است! او معتقد است که بیت کوین جای طلا را به عنوان منبع ذخیره ارزش خواهد گرفت و ارزش بازار آن تا ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تریلیون دلار بالا می‌رود.

مدیر Micro Strategy در کنفرانسی مجازی ایده استفاده از بزرگ‌ترین رمز ارز بازار را به مدیران سازمان‌ها پیشنهاد داد. در این ویدیو او توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان از بیت کوین برای پدید آوردن ثروتی استفاده کرد که تا نسل‌ها بعد پایدار باقی بماند.

صحبت‌های مایکل سیلور فقط در مورد رشد BTC نبود؛ او در این مصاحبه در مورد کم ارزش شدن ارزهای فیات مانند دلار و یورو توضیح می‌دهد. پیشنهاد او برای کسب حداکثری سود از این شبکه ذخیره ارزش، این است که به اندازه توان مالی خود بیت کوین بخرید و به فکر استخراج آن نباشید. او معتقد است که دولت‌ها در مقابل استخراج بیت کوین مقاومت می‌کنند و از این رو این کار به تنهایی انجام پذیر نیست؛ بلکه باید برای ماینینگ به جایی پناه برد که از انرژی برق نامحدودی برخوردار باشد و هیچ انسانی در آن محیط وجود نداشته باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا