اخبار بیت کویناخبار عمومی

احتمال از بین رفتن بیت کوین ۰/۳ درصد است!

علیرغم صحبت های اخیر بیل هریس مدیرعامل سابق اینتویت (Intuit) و پی‌پال (PayPal) در خصوص بیت کوین که معتقد است ارز دیجیتال درحال از بین رفتن است، اله سیوینسکی اقتصاددان و یوکون لیو دانشجوی دکترای بخش اقتصاد می‌گویند که احتمال از بین رفتن بیت کوین ۰.۳ درصد است. مطالعه آنها در خصوص وضعیت ارز دیجیتال و تحلیل رفتار بازار می‌باشد. این تحقیق فارغ از جهت دهی شرکت ها و خیال پردازی های حوزه کریپتو است. آنها بیان کردند:

ما کار بسیار ساده ای انجام دادیم. از ابزار مالی کتاب های درسی استفاده کردیم تا درک بهتری از ارز دیجیتال داشته باشیم. ما سه ارز دیجیتال مهم را مد نظر قرار دادیم: بیت کوین ، ریپل و اتریوم. می‌خواستیم ویژگی های اصلی آن ها را مشخص کنیم. ما بررسی کردیم که آیا رفتار آن ها مانند سایر دارایی ها و به ویژه سهام، ارزهای سنتی و فلزات گران بها می‌باشد یا خیر. هم چنین پتانسیل آن ها را برای سودآوری یا ایجاد صنایع مختلف بررسی کردیم.

این محققان نتیجه گرفتند که احتمال اینکه از نظر بازار، بیت کوین از بین برود و بی استفاده شود، ۰.۳ درصد است. استراتژی تحقیق آنها اینگونه بوده است که:

اگر شما به عنوان سرمایه گذار باور داشته باشید که عملکرد بیت کوین مانند گذشته خواهد بود، در نتیجه باید ۶ درصد پورتفولیوی خود را به صورت بیت کوین حفظ کنید. اگر معتقد باشید که نیمی از عملکرد گذشته خود را خواهد داشت باید ۴ درصد نگه دارید. در هر شرایط دیگر، اگر فکر می‌کنید عملکرد بدتری خواهد داشت این مقدار را باید به یک درصد کاهش دهید.

هریس در حال حاضر موسس شرکت پرسونال کپیتال که یک شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال می‌باشد و خدمات و نرم افزارهای مالی برای سرمایه گذاری های سنتی و مدیریت پورتفولیو ارائه می‌دهد، در مصاحبه اخیر خود بیت کوین را محکوم کرد. وی گفت بیت کوین ادعا می‌کند که سریع، در دسترس عموم، مقیاس پذیر، موثر، ایمن، پذیرفته شده و کارآمد است. در حالی که هیچ‌کدام از ادعاهایش صحیح نیست.

هریس هم چنین مقاله ای نوشت و در آن بیت کوین را بزرگترین کلاهبرداری تاریخ و یک طرح پامپ و دامپ عظیم خواند که تا به حال دنیا به خود ندیده است.

وی به وام های رهنی فرعی یا زیر مجموعه ای از آنها اشاره ای نکرد. مسائلی که به فروپاشی مالی عظیم در سال ۲۰۰۸ یا حباب دارایی ها یا نقص های معاملاتی منجر شدند که بسیاری از اقتصاددانان معتقدند می‌توانند تا سال ۲۰۲۰ یک رکود عظیم یا فروپاشی اقتصادی دیگر به ارمغان آورد.

مشتاقان بیت کوین و بلاک چین بیان می‌کنند که با افزایش ارز های دیجیتالی که می‌توانند بدون یک بانک یا کارمزدهای بانکی مانند پی‌پال و ونمو (Venmo) از مرزها بگذرند، اقتصاد جهانی رشد خواهد کرد.

طبق گفته برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین بیس، بیت کوین و ارزهای دیجیتال علیرغم هک صرافی های عمده، سرعت کند تعاملات و مسائل مقیاس پذیری، فناوری انقلابی هستند، زیرا آنها اینترنت را صرفنظر از کندی آن تبدیل به پلتفرمی می کنند که می توانید اطلاعات و ارزش را انتقال دهید.

اقتصاد جهانی با افزایش ارزهای دیجیتال می تواند بدون هزینه های بانکی و یا واسطه هایی مانند پی‌پال و ونمو معاملات شما را آسان تر کند.

جک دورسی مدیرعامل توییتر و اسکوئر نیز اذعان داشته که علاقه دارد بیت کوین ارز اصلی اینترنتی باشد. آدنا فریدمن مدیرعامل بازار بورس نزدک به شرکت های کریپتو برای ساخت زیرساخت های حیاتی کمک می کند.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد تکنولوژی های دیجیتال بیشتر گسترش خواهد یافت و تلاش برای نادیده گرفتن آن و یا قانون گذاری علیه آن احتمالا شکست خواهد خورد.

بسیاری از علاقه مندان ارز دیجیتال، صرف نظر از اینکه چه کسی درست می گوید و چه کسی اشتباه می کند فقط می خواهند کوین خود را خرج کنند و حق انتخاب نوع پولی که می خواهند استفاده کنند را داشته باشند.

سنت گرایان می خواهند از مصرف کنندگان در مقابل تکنولوژی که توسط بازیگران بد مورد هجوم قرار می گیرد محافظت کنند و از کلاهبرداری ها جلوگیری کنند. آنها به طور معمول از پول بی پشتوانه، پول نقد و کسب و کار حمایت می کنند.

اما نظر شما چیست؟ آیا ماهیت ارز دیجیتال قابل قبول همه قرار خواهد گرفت؟

منبع
dailyhodl

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا