اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

از دست رفتن ۱۳ میلیون دلار بیت کوین به دلیل مشکلی در brain wallet

یکی از سرمایه گذاران بیت کوین به دلیل آنکه عبارت ورود به کیف پول خود را در جایی ثبت نکرده بود، دسترسی به سرمایه ای به ارزش بیش از ۱۲.۹ میلیون دلار را از دست داد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در این جریان که می‌تواند برای تمام کاربران بیت کوین یک درس عبرت باشد، یکی از کاربران ردیت به اسم u/lumanubrecon مدعی شد که تا تاریخ ۲۶ نوامبر، موجودی ۱۸۰۰ بیت کوینی وی از دسترس او خارج شده است.

مشکلات کیف پول brain wallet

این کاربر گفت این کوین ها در سال ۲۰۱۶ در کیف پولی به اسم brain wallet ذخیره شدند. هنگامی که وی در صدد بازیابی کیف پول خود با استفاده از عبارت ورود تولید شده در آن زمان بود، کیف پول باز نشد.

کیف پول brain wallet نوعی از کیف پول بیت کوین است که معمولا شامل هیچ ثبت فیزیکی یا دیجیتال از عبارت ورود خود نیست. در عوض، کاربران عبارت ورودی را ایجاد می‌کنند که یادآوری آن آسان اما هک کردن آن مشکل است. برای مثال، جمله ساده ای که حروف استاندارد آن با نشانه های بیانگر آن حرف جایگزین می‌شود.

این کاربر در توضیحات خود بیان کرد:

علاوه بر حفظ عبارت ورود، آن را در دفتری نیز یادداشت کردم. اکنون که عبارت ورود را وارد می‌کنم، نمی‌توانم به آدرسی که ۱۸۰۰ بیت کوین در آن داشتم وارد شوم.

امنیت کیف پول بسیار ضروری است

تحلیل این ادعا باعث به وجود آمدن سوالاتی می‌شود. طبق اطلاعات منبع نظارتی Bitinfocharts، فقط دو کیف پول با موجودی اولیه تقریبا ۱۸۰۰ بیت کوین در سال ۲۰۱۶ وجود داشتند. هر دوی این کیف پول ها نیز بعد از آن تراکنش هایی انجام دادند و در سال ۲۰۱۷ در یکی از این کیف پول ها، ۱۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۷.۱۶ میلیون دلار باقی ماند.

سپس یکی از مدیران سایت ردیت، پست این کاربر را با عنوان پست “احتمالا جعلی” نشانه گذاری کرد. BashCo مدیر بخش بیت کوین سایت ردیت در توییتر نوشت:

چرا به آن کیف پول brain (مغز) می‌گویند در حالی که هرکسی که مغز در سرش داشته باشد چنین کار احمقانه ای نمی‌کند. این داستان به قدری احمقانه است که به نظرم واقعی نباشد.

فارغ از اعتبار ادعای کاربر مورد نظر، نیاز به محافظت از کلیدهای خصوصی در سال ۲۰۱۹ توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، همایش مخصوص کنترل دارایی ها توسط خود کاربران در تاریخ ۳ ژانویه سال آینده، دومین رویداد سالانه خود را برگزار خواهد کرد. این رویداد که به اسم گواه اثبات کلیدها شناخته می‌شود، از تمام کسانی که دارای ارز دیجیتال می‌باشند تقاضا می‌کند که خودشان کلیدهای خصوصی خود را تحت کنترل داشته باشند.

روز دوشنبه، یافته جدیدی از صرافی بایننس مشخص شد که ۹۲ درصد سرمایه گذاران سازمانی که از خدمات این صرافی استفاده می‌کنند، کلیدهای خصوصی خود را کنترل نمی‌کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا