اخبار خارجی

صرافی بیتفینکس واریز و برداشت از طریق شبکه لایتنینگ را فراهم کرد!

بیتفینکس به اولین صرافی بزرگ ارز دیجیتال تبدیل می‌شود که لایتنینگ را پیاده سازی می‌کند. بیتفینکس به عنوان اولین صرافی بزرگ ارز دیجیتال، شبکه لایتنینگ بیت کوین را به پلتفرم خود افزوده است.

این صرافی از تاریخ ۳ دسامبر، واریز و برداشت سرمایه های مشتریان را از طریق شبکه لایتنینگ امکان پذیر خواهد ساخت.

نحوه عملکرد شبکه لایتنینگ در بیتفینکس

این فرآیند تقریبا ساده و مشخص است. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فنی این صرافی بیان کرد که کاربران باید به صفحه واریز شبکه لایتنینگ مراجعه کنند و فاکتوری برای حساب خود ایجاد کنند.

پس از ارسال بیت کوین از بیتفینکس به هر کیف پول لایتنینگ، اعتبار LNX (توکن اصلی صرافی بیتفینکس) به کاربران داده خواهد شد. بدون داشتن حساب ویژه، توکن های LNX را می‌توان به بیت کوین تبدیل کرد و فقط کارمزد معمول دریافت خواهد شد.

آردوینو در این خصوص گفت:

بیتفینکس به شما توکن LNX خواهد داد. LNX توکن اصلی شبکه لایتنینگ ما می‌باشد. سپس می‌توانید این توکن را با نسبت یک به یک به بیت کوین تبدیل کنید.

طبق اعلانی که به کاربران این صرافی ارسال شده است، کسانی که نود لایتنینگ خود را اداره می‌کنند خواهند توانست به بیتفینکس متصل شوند.

پیشگام در عرصه بیت کوین

بیت کوین به دلیل حجم بلاک محدود به یک مگابایتی خود، دارای مقیاس پذیری ضعیفی است. این موضوع باعث ایجاد راهکار لایه دوم شده است. این راهکار با ایجاد کانال های مجزا، تراکنش های سریع و ارزان را امکان پذیر می‌سازد.

طبق گزارشات، الکتروم (Electrum) اخیرا به اولین کیف پول ارز دیجیتال تبدیل شده است که شبکه لایتنینگ را پشتیبانی می‌کند.

آردوینو در این خصوص گفته است هرچند شبکه لایتنینگ نیز بی نقص نیست، اما چنین نوآوری هایی ارزش خطر کردن دارد.

وی گفت: بهترین اقدامی که می‌توانیم انجام دهیم، استقبال و پذیرش لایتنینگ و اثبات این موضوع است که این فناوری آنطور که گفته می‌شود نامناسب یا ناامن نیست.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا