اخبار خارجی

وضعیت بازار رمزارزها هم زمان با راه‌اندازی شبکه ترا ۲

با وجود اینکه بیت کوین در سطحی پایین‌تر از هفته گذشته تثبیت شده است امکان کاهش بیشتر قیمت آن وجود دارد. توییت ایلان ماسک باعث بهبود قیمت رمزارز محبوبش دوج کوین شد و شبکه ترا به زودی بلاکچین جدید خود را پس از تعویق روز گذشته راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، قیمت بیت کوین در تمام هفته گذشته را زیر سطح مقاومت اصلی خود که برابر با ۳۳٬۰۰۰ دلار است سپری کرد؛ با وجود این عملکرد قیمت در یک رنج محدود تثبیت شده است.

بیت کوین در هفته گذشته حدود ۳٪ افت قیمت داشت اما از اکثر آلت‌کوین‌ها عملکرد بهتری داشت که نشان‌دهنده تمایل کمتر معامله‌گران به ریسک است. البته این موضوع، رویه معمول در بازارهای نزولی است که در آن به دلیل کاهش خطرپذیری افت قیمت BTC کمتر از آلت‌کوین‌ها است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار هفتگی بیشترین فروش بیش از حد از مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸ و سقوط بازار به دلیل کرونا) را نشان می‌دهد که پس از آن شاهد یک رالی افزایشی قدرتمند بودیم. با این حال، در شرایط فعلی و با توجه به تحلیل رفتن مومنتم صعودی بلندمدت، نمی‌توان انتظار صعود چشمگیری در قیمت BTC داشت.

بر اساس داده‌های قیمت هفتگی و ماهانه، جهت‌گیری بازار نزولی به نظر می‌رسد و خطر سقوط بیشتر قیمت وجود دارد. اگر حرکت نزولی ناگهانی رخ دهد، حمایت اولیه در ۲۵٬۰۰۰ دلار است که برابر با حد پایین قیمت در ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) است. حمایت مهم بعدی در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای است که در حال حاضر ۲۲٬۰۶۱ دلار را نشان می‌دهد. این سطح حمایت، حمایتی بسیار قوی است و می‌تواند باعث تثبیت قیمت شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC – تایم‌فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ‌ویو

با این حال در صورت شکسته‌شدن این حمایت، یک حمایت مهم‌تر در ۱۷٬۶۷۳ دلار داریم که تقریبا برابر با از دست رفتن ۷۸٪ از صعود قیمت از مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) تا نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) است. همچنین این سطح قیمت برابر با تقریبا ۷۳٪ کاهش قیمت از اوج است که می‌تواند نشان‌دهنده تسلیم شدن هولدرها باشد. در طول بازار نزولی ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین ۸۳٪ از بالاترین رکورد قبلی خود که حدود ۱۹٬۸۹۰ دلار بود، کاهش یافت.

باز هم ایلان ماسک و دوج‌کوین

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا بار دیگر رمزارز محبوب خود دوج‌کوین را پامپ کرد. او صبح جمعه در توییتی اطلاع داد که هواداران تسلا و اسپیس‌اکس، به زودی می‌توانند محصولات جانبی این شرکت‌ها را با استفاده از دوج‌کوین بخرند.

توییت ایلان ماسک دوج کوین
توییت ایلان ماسک؛ منبع: توییتر


قیمت دوج کوین بلافاصله پس از انتشار توییت ۱۰٪ جهش داشت و به نزدیک ۹ سنت رسید. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای دوج کوین حدود ۸ سنت است.

ترا ۱.۳ میلیارد UST را می‌سوزاند

سیستم حاکمیت ترا به پیشنهادی رای مثبت داد که بنابر آن تمام توکن‌های UST موجود در Community Pool و تمام UST که برای تامین نقدینگی در شبکه اتریوم قرار داشت، سوزانده می‌شود.

در این توکن‌سوزی ۱.۳ میلیارد UST سوزانده می‌شود که تقریبا برابر ۱۱٪ از عرضه در گردش UST است که حدود ۱۱.۲ میلیارد است. این پیشنهاد با ۹۹.۳٪ رای موافق به تصویب رسید و ترافرم‌لبز، شرکت اصلی توسعه‌دهنده‌ ترا، توکن سوزی را اجرا خواهد کرد.

راه‌اندازی زنجیره جدید ترا اندکی به تعویق افتاد اما ظاهرا قرار است به زودی انجام شود. متعاقبا توکن‌های جدید LUNA برای هولدرهای توکن قدیمی ایردراپ می‌شود. با این حال، در بلاکچین جدید ترا توکن‌ UST حاضر نخواهد بود و استفاده از آن به بلاک چین قدیمی محدود می‌شود.

منبع
coindeskcoindesktheblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا