اخبار خارجی

سختی شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود نزدیک شد

سختی شبکه بیت کوین امروز ۸.۹٪ افزایش یافت در حالی که هش ریت بیش از ۱۳۰ EH/s است.

با رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود طی دو سال اخیر یعنی ۱۹,۰۰۰ دلار، در طی یک هفته دوبار قیمت به کمتر از ۱۷,۰۰۰ دلار رسید و همزمان شاهدافزایش سختی شبکه بیت کوین بودیم.

بر اساس داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode، سختی شبکه بیت کوین (BTC) امروز ۸.۹٪ افزایش یافت که این میزان ۵٪ بالاتر از میزان سختی در ماه گذشته قرار داد.

افزایش سختی شبکه بیت کوین

افزایش سختی شبکه بیت کوین

این افزایش سختی شبکه، مانند روند صعودی بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد، هرچند باید دید که آیا افزایش اخیر بیت کوین که تا نزدیکی ۳٪ از قیمت ATH آن بوده همچنان برای طولانی مدت نیز صعودی است.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته ۱۱ درصد کاهش یافت زیرا بسیاری از نهنگ‌ها برخی از دارایی‌های خود را به صرافی‌ها منتقل کردند و در حال حاضر قیمت بیت کوین در نزدیکی ۱۸,۵۰۰ دلار است. سختی شبکه بیشتر می‌تواند به معنای افزایش هزینه برای کاربران و زمان مورد نیاز برای ایجاد یک بلاک جدید باشد علاوه بر این باعث افزایش تعداد تراکنش‌های ثبت نشده در بیت کوین است.

طبق تخمین‌های Earn.com، هزینه تراکنش‌‌های بیت کوین در حال حاضر ۱۴,۲۷۲ ساتوشی یا تقریباً ۲.۶۰ دلار است.

بلاک چین اتریوم نیز اخیراً رکوردهای بالایی را به خود اختصاص داده است. Glassnode گزارش داد که به دنبال افت قیمت توکن اتر از بیش از ۶۰۰ دلار در ۲۳ نوامبر به ۵۱۳ دلار در سه روز، سختی شبکه اتریوم در بالاترین سطح دو ساله خود قرار دارد.

هش ریت شبکه، شاخصی است که نشان می‌دهد چه مقدار قدرت محاسباتی برای اعتبار سنجی تراکنش‌های بیت کوین اختصاص داده شده است، به دنبال مشکل سختی شبکه بیت کوین که به دلیل سقوط قیمت در نزدیکی ATH خود در ماه اکتبر اتفاق افتاد.

داده های Blockchain.com نشان می‌دهد که این معیار بین ۱۷ اکتبر تا ۲ نوامبر بیش از ۲۷٪ کاهش یافته است و از ۱۴۶.۵ EH/s به ۱۰۶.۶ EH/s رسیده است. طبق اطلاعات BTC.com هش ریت بیت کوین در حال حاضر ۱۳۰.۱۵ EH/s است.

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۸,۵۰۰ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴٪ افزایش یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا