اخبار خارجی

رشد ۱۷ درصدی قیمت بیت کوین در ۲ روز؛ آیا روند صعودی در راه است؟

بیت کوین ماه آوریل را با افزایش قیمت ۱۷ درصدی طی دو روز گذشته شروع کرده است. اکنون بیت کوین می‌تواند برای یک روند صعودی دیگر آماده شود.

بازگشت نوسان به بازار

پس از چند هفته ثابت ماندن قیمت، نوسان به بازار ارز دیجیتال بازگشته است. ورود ۱۵ میلیارد دلار به بازار در روز جاری باعث شده است که کل ارزش بازار ارز دیجیتال به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد. در این بین، بیت کوین نیز شاهد افزایش قیمت تقریبا ۱۰ درصدی بود و به ۷۳۰۰ دلار رسید.

طبق گزارش ارائه دهنده اطلاعات Skew، این نوسان قیمت باعث شد که بیت کوین سه ماهه دوم سال را با روند صعودی شروع کند.

علیرغم روند صعودی مهم اخیر، به نظر می‌رسد که یک مانع مهم در عرضه این ارز دیجیتال توانسته است از افزایش بیشتر قیمت بیت کوین جلوگیری کند.

مدل “ورود و خروج پول در قیمت فعلی” نشان می‌دهد که بیش از ۸۰۰,۰۰۰ آدرس شامل بیش از ۳۸۰,۰۰۰ بیت کوین با میانگین قیمت ۷۲۷۰ دلار هستند و به عنوان سطح مقاومتی قوی عمل می‌کنند. این مانع به حدی مهم و چشمگیر است که مانع از افزایش قیمت بیت کوین شود و قیمت را به کمتر از ۷۰۰۰ دلار برگرداند.

شاخص های تکنیکال، افزایش قیمت را پیش بینی می‌کنند

از لحاظ تکنیکال، عدم افزایش قیمت با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه همراه بوده است، به طوری که بیت کوین در صدد عبور از مثلث صعودی در حال شکل گرفتن در نمودار ۴ ساعته بود. این توسعه تکنیکال به عنوان یک الگوی مستمر در نظر گرفته می‌شود که افزایش قیمت ۳۴ درصدی بیشتر از نقطه شکست را پیش بینی می‌کند.

افزایش فشار فروش می‌تواند باعث افزایش قیمت تا ۹۰۰۰ دلار شود. این قیمت هدف با اندازه گیری و سنجش ارتفاع مثلث و افزودن فاصله نقطه شکست تعیین شده است.

گلس نود (Glassnode) اخیرا تایید کرده است که “نسبت عرضه استیبل کوین” نزدیک به کمترین مقدار خود است. این ارائه دهنده اطلاعات بازار بیان کرده است که نسبت کم به معنای این است که قدرت کافی برای خرید بیت کوین و متعاقبا افزایش قیمت آن وجود دارد.

با این وجود، این نکته قابل ذکر است که مثلث های صعودی هم چنین می‌توانند به صورت الگوهای برگشت به روند صعودی نیز شکل بگیرند. برای آنکه چنین شرایطی رخ دهد، بیت کوین باید از وتر این مثلث و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه آن عبور کند. چنین شرایط نزولی با افزایش موجودی همراه می‌شود که می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ۴۵۰۰ دلار کاهش دهد.

هنوز مشخص نیست که آینده بیت کوین در اولین رکود اقتصادی که با آن مواجه شده است به کدام سمت پیش خواهد رفت. هرچند نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz) تحلیلگر معروف معتقد است که با نزدیک شدن به هاوینگ، شرایط صعودی خواهد بود.

وی بیان کرده است که بر اساس سابقه بیت کوین، این ارز دیجیتال قبل از هاوینگ های قبلی روند صعودی داشته است. اکنون نیز چنین شرایطی می‌تواند رخ دهد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا