اخبار بیت کوین

انقضای ۹.۴ میلیارد دلار از قراردادهای آپشن بیت کوین؛ آیا BTC به کف خود رسیده است؟

بر اساس داده‌های وب سایت آنفولدد (Unfolded) بیش از ۹.۴ میلیارد دلار قرارداد اختیار معامله بیت کوین قرار است در صرافی دربیت (Deribit) در تاریخ ۲۹ مارس (۱۰ اسفند) منقضی شود.

حداکثر درد در محدوده ۵۰٬۰۰۰ دلار

به گزارش میهن بلاکچین، سررسید بیش از ۱۳۴٬۰۰۰ BTC در صرافی دربیت در ۲۹ مارس (۱۰ فروردین) ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت تهران فرا می‌رسد و حداکثر درد آن در محدوده ۵۰٬۰۰۰ دلار قرار دارد. در قیمت حداکثر درد، بیشترین تعداد قرارداد اختیار معامله BTC (قراردادهای اختیار فروش و اختیار خرید) منعقد شده و در صورت انقضا، اکثر هولدرهای بیت کوین متضرر می‌شوند.

اوپن اینترست بازار آپشن و حداکثر درد بیت کوین
اوپن اینترست بازار آپشن و حداکثر درد BTC – منبع: Unfolded

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم کریپتوکوانت (CryptoQuant)، اعلام کرد که اگر جریان ورودی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات BTC کاهش یابد؛ قیمت بیت کوین ممکن است تا محدوده ۵۱٬۰۰۰ دلار کاهش یابد. او خاطرنشان کرد:

میانگین هزینه آنچین نهنگ‌های جدید (عمدتا خریداران ETFها) به ۵۶٬۰۰۰ دلار می‌رسد. اصلاحات قیمتی معمولا در بازارهای صعودی با افتی ۳۰٪ همراه هستند و با در نظر گرفتن این موضوع، محدوده حداکثر درد می‌تواند در محدوده ۵۱٬۰۰۰ دلار باشد.

شایان ذکر است که ETFهای اسپات BTC بعد از پنج روز متوالی خروج سرمایه، در ۲۵ مارس (۶ فروردین) به طور خالص بیش از ۱۵ میلیون دلار سرمایه جدید جذب کردند. در این روز کندل روزانه BTC هم در رکورد ۱۰ روزه خود (محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار) بسته شد. علاوه بر این ۱۰ صندوق ETF بیت کوین در ۲۶ مارس (۷ اسفند) به طور خالص ۴۱۸ میلیون دلار سرمایه جدید را به خود جذب کردند.

آیا اصلاحِ پیش از هاوینگِ بیت کوین به پایان رسیده است؟

تحلیلگر مطرحی به اسم رکت کپیتال (Rekt Capital) در ۲۵ مارس (۶ اسفند) اعلام کرد که اصلاح پیش از هاوینگ BTC مطابق با چرخه‌های قبلی آن پیش رفته است. او سپس ادامه داد:

اصلاحِ پیش از هاوینگ دقیقا طبق برنامه اتفاق افتاد و حالا بیت کوین دوباره به سطح ۷۰٬۰۰۰ دلار بازگشته است.

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین – منبع: Rekt Capital

رکت کپیتال تاکید کرد که قیمت BTC می‌تواند سطح ۶۹٬۰۰۰ دلار را به یک حمایت محکم تبدیل کند و سپس به سمت رکوردهای جدید حرکت نماید. او خاطرنشان کرد:

بیت کوین در حال حاضر از رکورد قبلی خود عبور کرده تا به رکورد جدیدی برسد. این روند نشان می‌دهد که اصلاح پیش از هاوینگ آن احتمالا به پایان رسیده است.

تحلیلگران بیت‌فینکس (Bitfinex) خاطرنشان کردند که بیت کوین احتمالا با اصلاح خود در هفته گذشته‌ به کف روند فعلی‌اش رسیده یا در آستانه تشکیل آن قرار دارد. آن‌ها تاکید کردند:

ما باور داریم که اصلاح ۱۷.۵٪ بیت کوین از محدود ۷۳٬۶۶۶ دلار، نشان می‌دهد BTC احتمالا به فاز تثبیت در نزدیکی کف خود نزدیک شده است. البته این کف قیمتی ممکن است در حال حاضر تشکیل شده باشد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا