اخبار خارجی

پیش بینی جدید از قیمت بیت کوین؛ قیمت ۴۰۰,۰۰۰ دلاری تا سال ۲۰۳۰!

یک‌ تحلیل جامع و جدید پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال جاری به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید و تا سال ۲۰۳۰ تا ۴۰۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. محققان هم چنین قیمت های آینده بعضی از ارزهای دیجیتال برتر نظیر بیت کوین کش، اتریوم و لایت کوین را پیش بینی کرده اند.

پیش بینی جدیدی از قیمت بیت کوین

گزارش تحقیق ارز دیجیتال (CRR) پیش بینی قیمت برای چند ارز دیجیتال شامل بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و استلار را ارائه کرده است.

این گزارش از یک روش قیمت گذاری معروفی به اسم مدل “معادله تبادل” استفاده می‌کند که برای پیش بینی قیمت بیت کو‌ین است.

در این گزارش آمده است:

معادله تبادل یک رویکرد همه جانبه برای قیمت گذاری ارزهای دیجیتال است. این موضوع بدان معنا است که این مدل یک قیمت هدف را ارائه می‌دهد که ارز دیجیتال مدنظر بر اساس تغییرات عرضه و تقاضا باید به آن قیمت برسد. این رویکرد قیمت گذاری از معادله تبادل میل (Mill) الهام گرفته شده و سپس توسط ایروینگ فیشر فرمول سازی شده است.

در این مدل، می‌توان از درصد کل بازارهای قابل بررسی (TAM) برای تخمین قیمت آینده ارز دیجیتال مورد نظر استفاده کرد.

محققان CRR پس از بررسی تمام متغیرات و بازارها، قیمت آینده بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش و استلار را تخمین زدند. آنها پیش بینی کردند که قیمت بیت کو‌ین در سال ۲۰۲۰ به ۱۹,۰۴۴ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۳۴۱,۰۰۰ دلار و در سال ۲۰۳۰ به ۳۹۷,۷۲۸ دلار خواهد رسید. قیمت اتریوم نیز به ترتیب به ۳۳۱، ۳۵۴۹ و ۳۶۴۴ دلار، قیمت بیت کو‌ین کش به ۴۱۴، ۶۶۹۰ و ۱۳,۰۱۶ دلار خواهد رسید.

پیش بینی قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتال
پیش بینی قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتال

ارزش بازار هدف تمام ارزهای دیجیتال نیز ۲۱۲ تریلیون دلار پیش بینی شده است. این پیش بینی شامل واحد حسابی و واسطه مبادلاتی، وام های مشتریان، حساب های فرعی، ارز ذخیره،  ذخیره ارزش، تراکنش های آنلاین، انتقال پول، ریزپرداخت ها،عرصه گیمینگ، معاملات ارز دیجیتال،. جذب سرمایه ICO و STO است. بیشترین استفاده از ارز دیجیتال به عنوان واسطه مبادلاتی پیش بینی شده است. تیم تحقیقاتی CRR در این خصوص توضیح داده است:

ما معتقدیم که بیت کوین هم چنان در ابتدای منحنی پذیرش خود قرار دارد. قیمت ۷۲۰۰ دلاری در پایان سال ۲۰۱۹ بیان می‌کند که بیت کوین به کمتر از ۰.۴۴ درصد بازار هدف خود دست یافته است. اگر این پیشگام بودن به ۱۰ درصد برسد، قیمت این ارز دیجیتال به ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیل CRR تخمین زده است که بیش از ۴۰ میلیون کاربر ارز دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد و تعداد کاربران ارز دیجیتال با نرخ سود ناخالص ملی ارتباط مستقیم دارد. نرخ سود ناخالص بیشتر به معنای پذیرش بیشتر ارز دیجیتال است.

به علاوه در این گزارش خاطرنشان شده است که فعالیت های درون زنجیره ای در حال کاهش و فعالیت های برون زنجیره ای در حال افزایش است و هودل کردن از سایر کاربردهای ارزهای دیجیتال پیشی گرفته است. تراکنش های هودل کردن رشد سریعتری نسبت به استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید کالاها و خدمات داشته است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا