اخبار خارجی

آیا قیمت بیت کوین به ۵۰،۰۰۰ دلار می‌رسد؟ + تحلیل تکنیکال

بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازار بورس جهانی داشته است، حتی در محیطی که سرمایه‌گذاران در صدد محافظت از سرمایه خود و اجتناب از ریسک هستند. روند صعودی قوی امروز می‌تواند شروعی برای رشد بیت کوین پس از چندین ماه ریزش قیمت باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، میانگین متحرک کوتاه مدت در نمودار ۴ ساعته به تدریج در حال تبدیل شدن به خط صاف است. این موضوع نشانه‌ای از ادامه روند عدم نوسان قیمت است و به طور بالقوه می‌تواند شرایط تلاش برای افزایش قیمت را مهیا سازد.

بیت کوین به افزایش قیمت و دستیابی به اوج قیمت مقطعی ادامه می‌دهد و توانسته است به خط روند صعودی در قیمت ۴۴,۰۰۰ دلار برسد. طی چند ساعت، بیت کوین توانست از سطوح مقاومتی کلیدی بعدی بر روی ۴۴,۳۰۰ و ۴۵,۱۰۰ دلار عبور کند و به قیمت بالاتر از ۴۷۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم روزانه

با توجه به اینکه ۵۳۹ قرارداد فروش استقراضی (Short) تنها طی یک دقیقه لیکویید شد، قیمت بیت کوین افزایش یافت و به ۴۷,۰۰۰ دلار رسید. در حال حاضر، روند صعودی بیت کوین به اوج قیمت روزانه بالاتر از ۴۷,۷۰۰ دلار رسیده است. این موضوع گویای آن است که اصلاحیه موج دوم نیز پایان یافته است.

نمودار لیکویید شدن قراردادهای آتی بیت کوین
نمودار لیکویید شدن قراردادهای آتی بیت کوین

اگر کف مقطعی قیمت در ۴۰,۷۰۰ دلار را اصلاحیه موج دوم در نظر بگیریم، نوسان قیمت اخیر به بالاتر از ۴۵,۲۰۰ دلار نشان می‌دهد که بیت کوین وارد موج سوم شده است که مهم‌ترین نکته برای افزایش قیمت و روند صعودی است. با توجه به اینکه این موج‌های الیوت نسبت به موج بزرگتر، کوتاه‌تر است، روند صعودی اخیر می‌تواند شروع افزایش قیمت چشمگیر به محدوده ۶۵,۰۰۰ دلار باشد.

تحلیل الیوت قیمت بیت کوین

این نکته مهم است که منتظر پایان روز معاملاتی باشیم تا ببینیم که آیا بیت کوین می‌تواند افزایش قیمت خود را حفظ کند یا خیر. به پایان رساندن روز معاملاتی بالاتر از قیمت ۴۵,۲۰۰ دلار برای دستیابی به روند صعودی بیشتر، نکته بسیار مهمی است. در حال حاضر، بیت کوین بالاتر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و میانگین متحرک نمایی ۲۱ هفته قرار دارد که دو سطح بسیار مهم در تعیین ادامه روند صعودی محسوب می‌شوند.

عوامل درون زنجیره‌ای بر روی قیمت ۴۰,۷۰۰ دلار، سیگنال صعودی نشان می‌دادند

با پایان یافتن ترس و شک اخیر، معیارهای درون زنجیره‌ای بیت کوین، روند صعودی قوی را نشان می‌دهند. طی ریزش قیمت ۵۵٪ در ماه می، لیکویید شدن‌های مستمر و FUD اخیر، دارندگان بلندمدت بیت کوین و ماینرها به انباشت خود ادامه داده‌اند. این رفتار از جانب هولدرها و ماینرها همانند روند صعودی قبلی و به ویژه بازار صعودی سال ۲۰۱۳ است که طی آن، افراد مذکور به انباشت خود ادامه داده بودند.

نمودار انباشت بیت کوین
نمودار انباشت بیت کوین

برخلاف بازارهای نزولی که طی آن، هولدرها و ماینرها به فروش شدید روی می‌آورند، سقوط ۵۵٪ قیمت در ماه می به فروش این افراد منجر نشد. این موضوع، شروع بازار نزولی را کاملا رد می‌کند.
طی چند روز گذشته، حتی با ریزش بازارهای جهانی و افزایش ارزش دلار، ذخایر صرافی‌ها کاهش یافته است. شاخص توزیع سن بیت کوین (UTXO Age Distribution) نشان می‌دهد فروش بیت کوین‌های جوان (بیت کوین‌هایی که اخیرا استخراج شده‌اند) ادامه یافته است، در حالی که بیت کوین‌های قدیمی هم‌چنان در روند انباشت قرار دارند. ذخایر صرافی‌ها طی کاهش قیمت در ۳ هفته اخیر، کاهش یافته است که سیگنال قوی از روند انباشت بیت کوین است.

نمودار موجودی بیت کوین در صرافی‌های رمز ارز
موجودی بیت کوین در صرافی‌های رمز ارز

آیا در آستانه شروع روند صعودی هستیم؟

با توجه به آنکه اندیکاتورهای تکنیکال کوتاه‌مدت، بهبود قیمت چشمگیر، روند درون زنجیره‌ای صعودی و فاصله گرفتن از بازار بورس جهانی را نشان می‌دهند، به نظر می‌رسد که بیت کوین در شرایط خوبی برای روند صعودی قرار دارد.
در حال حاضر، گاوها بار دیگر کنترل امور را در دست گرفته‌اند. تمام نگاه‌ها به پایان دادن هفته اخیر از جانب بیت کوین در قیمت بالاتر از ۴۵,۲۰۰ دلار است.

تحلیل شما از نمودار قیمت بیت کوین چیست؟ آیا بزرگ‌ترین رمز ارز بازار می‌تواند به قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار برسد؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا