اخبار خارجی

عبور بیت کوین از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار؛ قیمت تا چه سطحی افزایش می‌یابد؟

با شکسته شدن سطح مقاومت ۴۰ هزار دلاری BTC و رسیدن این ارز دیجیتال برتر به ۴۰,۳۹۳ دلار، نشانه‌هایی از یک روند صعودی تازه پدیدار شده است. ترکیبی از اطلاعات نویدبخش روی زنجیره و هم‌چنین ساختار مطلوب بازار موجب شده است تحلیل‌گران و تریدرها پیش‌بینی کنند که روند صعودی به زودی تا رکورد قیمتی جدیدی ادامه پیدا کند.

در کوتاه مدت دو سطح ۳۸۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلاری موانع مهمی برای بیت کوین بودند. اگر بیت کوین سطح ۴۰۰۰۰ دلار را در مدت زمان طولانی تری رد کند احتمال یک اصلاح بالقوه در کوتاه مدت وجود داشت. بنابراین عبور از این مرز و بالاتر ماندن از آن برای بیت کوین حیاتی است. Bitcoin حدودا سه هفته است که در زیر سطح ۳۸۰۰۰ دلار باقی مانده است. که باعث شد چرخه قیمت کوتاه مدت آن مومنتوم خود را از دست دهد. امروز بالاخره بیت کوین توانست سطح مقاومت ۳۸۰۰۰ دلار را بشکند و آنرا به یک سطح حمایت کلیدی تبدیل کند و به سطح ۴۰۲۰۰ دلار وارد شود.

یکی از اتفاقات بنیادی که می‌تواند دلیل احتمالی این روند صعودی باشد، افزایش تعداد آدرس‌های مرتبط با نهنگ‌ها است. تحلیل‌گران Santiment می‌گویند که نهنگ‌های بیت کوین علی‌رغم افزایش قیمت آن مشغول به خرید این ارز دیجیتال هستند: نهنگ‌های بیت کوین (آدرس‌هایی با بیش از ۱۰۰۰ BTC) دست از خرید برنداشته‌اند. با این حال با عبور قیمت از ۳۸۰۰۰ دلار آدرس‌هایی با دارایی کمتر از ۱۰۰۰ BTC مشغول فروش و کسب سود هستند. و همچنین آدرس‌های کوچکتر دچار فومو (FOMO) شدید شده‌اند.

 

آدرسهای نهنگ‌های بیت کوین

همسو شدن جمع‌آوری بیت کوین توسط نهنگ‌ها به همراه خروج حجم عظیمی از BTC از صرافی Coinbase، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگی مشغول خرید ارز BTC هستند. یک کاربر توییتر با نام مستعار Johnny نوشته است:

حجم عظیمی از بیت کوین از صرافی Coinbase خارج شده است. اولین اصلاح بازار در روند صعودی سال ۲۰۲۱ هم‌اکنون به پایان رسید.

اسکات ملکر یک تریدر ارزهای دیجیتال به این موضوع اشاره کرد که علاوه بر نقاط مثبت فاندمنتالی، ساختار تکنیکال بازار نیز از جنبه‌های مثبتی برخوردار است. او توضیح داد که در نمودار قیمت بیت کوین، پرچم بزرگ گاوی به وجود آمده است که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قیمت این ارز را به ۶۳۰۰۰ دلار برساند. و به چرخه قیمت Bitcoin در کوتاه مدت خوشبین است.

در کوتاه مدت، چه چیزی در انتظار بیت کوین است؟

گای هیرش (Guy Hirsch) از مدیران پلتفرم معاملاتی eToro به گزارشگر Cointelegraph گفت که در حال حاضر شاهد چرخش سرمایه از بیت کوین به امور مالی غیر متمرکز و سایر آلتکوین‌ها هستیم. از آنجا که توکن‌های دیفای روزانه ۳۰ الی ۱۰۰٪ رشد دارند، با بازار پر ریسکی روبرو هستیم. تقاضا برای آلتکوین‌ها تحت استراتژی ریسک بالا/سود بالا، منجر شده است مومنتوم بیت کوین آهسته‌تر پیش برود.

هیرش در ادامه توضیح داد که روند بلند مدت برترین ارز دیجیتال همچنان صعودی است. بیت کوین در مدت محدودی در یک رنج قیمتی خاص معامله می‌شد. اگر بیت کوین بتواند در قیمت بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار باقی بماند این روند متوقف خواهد شد. بر اساس اطلاعات بازار آتی options، قراردادهای تسویه نشده زیادی در ۵۲۰۰۰ و ۵۶۰۰۰ دلار وجود دارند که می‌تواند هدف بعدی بیت کوین باشند. او گفت:

از اینکه بیت کوین نتواند در ماه جاری به زیر ۴۰۰۰۰ دلار برگردد متعجب خواهم شد. هیچ سطح حمایت محکمی در این قیمت شکل نگرفته است و در مدت کوتاهی در این قیمت معامله صورت گرفته است. از طرف دیگر قراردادهای آپشن محل خوبی برای تخمین هدف بازار از دید تریدرها است.

از آنجا که بازار امور مالی غیرمتمرکز و توکن‌ها دیفای در هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به BTC و ETH از خود نشان دادند، بیت کوین برای مدتی راکد باقی مانده بود. هیرش توضیح می‌دهد که سرمایه‌گذاران سازمانی در بازار دیفای فرصت‌های خوبی برای کسب سود پیدا کردند. در نتیجه سود حاصل از بیت کوین به آلتکوین تبدیل شد و در نتیجه فصل آلتکوین‌ها شروع شد. اگرچه در بلند مدت این سود به چرخه بیت کوین بازخواهد گشت.  او در ادامه توضیح داد:

این چرخش سرمایه که گاها از آن با نام فصل آلتکوین‌ها یاد می‌شود، بعد از رکورد زدن بیت کوین رایج است. و معمولا با فروش این دارایی‌ها و تبدیل مجدد آن به BTC ادامه پیدا می‌کند.در کوتاه مدت احساسات بازار خنثی است و این مورد را می‌توان در رنج زدن اخیر بیت کوین مشاهده کرد. اما روند بلند مدت آن صعودی خواهد بود. یکی از نشانه‌هایش نیز گزارش پی‌پال در هفته گذشته بود که از میزان تراکنش‌های دارایی‎های دیجیتال روی پلتفرم خود شگفت‌زده شده بودند.

آیا آلتکوین های دیفای (Defi) شما را میلیونر می‌کنند؟!‌ + ویدئو

نظر تحلیل‌گران درباره سطح ۴۰۰۰۰ دلاری

سرمایه‌گذاران و محققان و تحلیل‌گران شرکت‌های بی‌کوانت، ال‌مکس دیجیتال و کراس تاور بر این باورند که بیت کوین همانند دسامبر ۲۰۲۰ در این روند صعودی به بالای ۴۰۰۰۰ دلار موفق عمل می‌کند. آنها معتقدند که روند اخیر قیمت بیت کوین هیچ ضعف یا اصلاحی از خود نشان نمی دهد.

دنیس وینوکوروس سرپرست بخش تحقیقات پلتفرم معاملاتی بی‌کوانت گفت که باقی ماندن طولانی مدت بیت کوین در کانال‌های زیر ۳۸۰۰۰ نشان می‌دهد که ثبات قیمت بیت کوین به خوبی صورت گرفته است که در گذشته به علت نبود اطلاعات کافی قیمتی، به اصلاح های واضحی منجر می‌شد. او در ادامه با توضیح اینکه اگر سطح ۴۰۰۰۰ دلاری شکسته شود پیش‌بینی اتفاقات بعدی سخت خواهد بود، اضافه کرد:

از آنجا که رکوردهای قیمتی قبلی، سطح‌های طبیعی هستند پس اطلاعات زیادی وجود ندارد؛ با این حال بعد از این لحظه تشخیص روند قیمت در حد حدس و گمان خواهد بود

چد استین گلس مدیر معاملات پلتفرم کراس تاور گفت که بیت کوین روند صعودی در پیش خواهد داشت. Bitcoin سناریو مشابهی را در دسامبر ۲۰۲۰ در مواجهه با سطح ۳۰۰۰۰ دلار تجربه کرد. بعد از عبور از آن به سرعت تا رکورد ۴۲۰۰۰ دلار اوج گرفت. در ادامه گفت:

اگر تقاضا برای سرمایه گذاری بتواند بر این دیوار فروش کسب سود غلبه کند و بیت کوین بتواند دوباره از ۴۰۰۰۰ دلار عبور کند و به خصوص اگر بتواند رکورد قیمت خود را مجددا لمس کند، حجم عظیم فروشندگان به سرعت ناپدید خواهد شد و مسیر برای ثبت رکورد جدید باز خواهد شد.

جول کروگر تحلیل‌گر صرافی ال‌مکس دیجیتال معتقد است که عبور بیت کوین از مرز ۴۰۰۰۰ دلار، به منزله پدید آمدن سطح مقاومت جدیدی خواهد بود. او توضیح داد که رفتار کنونی قیمت نشان‌دهنده عواقب روند صعودی در ماه دسامبر بوده است، و تاکید کرد که این رفتار برای بیت کوین سالم است.

با این حال در پیش‌بینی ادامه روند صعودی محتاط بود و گفت که فکر نمی‌کنم فعلا بازار منتظر ادامه روند صعودی به بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار باشد. او در ادامه توضیح داد که بررسی‌های نمودار هفتگی و ماهانه نشان‌دهنده ناحیه خرید بیش از حد است که نشان می‌دهد بیت کوین وارد محدوده‌ای با ریسک بالا شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا