اخبار بیت کوین

وضعیت بازار رمزارزها؛ آیا روند نزولی قیمت بیت کوین معکوس شده است؟

قیمت بیت کوین در ابتدای ماه جولای یک رالی تسکینی را آغاز کرده است که تا حدی خوش‌بینی را به بازار بازگردانده است. اما این رالی تا کجا می‌تواند ادامه داشته باشد و سطوح کلیدی قیمت در آینده کدامند؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته روندی صعودی داشته است و دیروز توانست تا سطح ۲۲٬۴۰۱ دلار صعود کند اما قیمت ‌BTC از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای پس زده شد و این سطح قیمت مهم که سابقا برای قیمت بیت کوین نقش حمایت را داشت اکنون تبدیل به مقاومت شده است. ممکن است قیمت بیت کوین در تلاش‌های بعدی بتواند بر این مقاومت غلبه کند. اما پس زده شدن دوباره از این سطح قیمت می‌تواند تاییدی برای ادامه روند نزولی باشد. قیمت لحظه‌ای بیت کوین در زمان نگارش خبر ۲۱٬۵۲۸ دلار است.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – تایم فریم هفتگی (منحنی سبز میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای)؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال این رالی تسکینی کوچک در احساسات در بازار رمزارزها تاثیر بسیار مثبتی داشت به نحوی که شاخص ترس و طمع در بازار کریپتو به بالاترین حد خود در ۲ ماه اخیر رسید و در تاریخ ۸ جولای (۱۷) تیر به عدد ۲۰ رسید که البته هنوز داخل محدود ترس شدید است.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع؛ منبع: Alternative.me
شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع در مرور زمان؛ منبع: Alternative.me

حجم معاملات صرافی بایننس هم با اعلام سیاست این صرافی برای کارمزد صفر در معامله ۱۳ جفت رمزارز از روز جمعه، افزایش چشمگیری داشت و باعث شد حجم معاملات جفت BTC/USDT طی چند ساعت به حدود ۳۲۰٬۰۰۰ BTC برسد. این حجم معاملات در بایننس در اوج بازار صعودی اخیر هم سابقه نداشته است.

حجم معاملات بیت کوین در بایننس
حجم معاملات BTC/USDT در صرافی بایننس؛ منبع: کوین‌دسک

با وجود این تحلیل‌گری با نام مستعار Roman در توییتر، در مورد وضعیت قیمت بیت کوین و حجم معاملات آن معتقد است:

خیلی‌ها هیجان زده شده‌اند در حالی‌که در مورد قیمت بیت کوین همین روند کندل‌ها را طی ۸ ماه گذشته دیده‌ایم.

کاهش حجم کلی معاملات (در همه صرافی‌ها) در یک رنج خاص، به معنی تثبیت قیمت پیش از ادامه روند (نزولی) است.

منبع: توییتر

تحلیل‌گر دیگری هم با نام مستعار Gilberto اظهار داشت:

خارج شدن قیمت از الگوی پرچم نشانه خوبی است اما روند قیمت روزانه همچنان نزولی است. برای صعودی شدن روند قیمت باید به بالای ۲۳٬۰۰۰ دلار بازگردد.

چارت قیمت بیت کوین
منبع: توییتر

در روزهای گذشته با رالی تسکینی قیمت بیتکوین، آلت کوین‌ها هم تا حدی بازیابی قیمت داشتند و دامیننس بیت کوین نزولی بود. قیمت سولانا طی۳ روز گذشته حدود ۱۴٪ افزایش داشته است. قیمت لیدو (LDO) هم طی ۶ روز گذشته صعودی بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷٪ افزایش را تجربه کرده است. قیمت متیک و شیبا به ترتیب با ۵.۵٪ و ۳.۹٪ افزایش عملکرد مثبتی داشته است.

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۲۶.۴ میلیون دلار حجم لیکوییدیشن‌ها در بازار رمزارز بوده است و جالب اینجاست که از این حجم، بیشتر آن یعنی حدود ۵۶٪ به معاملات فروش استقراضی (شورت) اختصاص داشته است. جالب‌تر اینکه در صرافی بایننس که درصد بالایی از حجم معاملات در روز گذشته را به خود اختصاص داد حدود ۷۴.۴٪ از لیکوییدیشن‌ها به معاملات شورت اختصاص داشته است.

در تصویر زیر وضعیت ۱۰ رمزارز برتر بازار بر اساس داده‌های میهن بلاکچین مشاهده می‌شود.

ده رمزارز برتز
وضعیت ۱۰ رمزارز برتر بازار؛ منبع: میهن بلاکچین

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا