اخبار خارجی

تحلیلگر ارز دیجیتال: اوایل سال ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین ۱۳,۰۰۰ دلار می شود!

فیلیپ سوییفت (Philip Swift) تحلیلگر ارز دیجیتال پیش بینی کرده است هاوینگ سال بعد باعث تغییر در احساس حاکم بر بازار می‌شود و قیمت بیت کوین را به کانال ۵ رقمی برمی‌گرداند.

روند صعودی قریب الوقوع بازار

در حال حاضر قیمت بیت کوین هم چنان در کانال ۷۰۰۰ دلار باقی مانده است و روند آن طی هفته گذشته پس از یک روند صعودی موقتی، بدون تغییر بوده است. پس از کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۸۰۰۰ دلار در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان)، این ارز دیجیتال نتوانسته است سطح مقاومتی را بشکند و به قیمت های بالاتر دست یابد. این موضوع نشان می‌دهد که قبل از هر افزایش قیمت، شاهد ریزش آن هستیم.

فیلیپ سوییفت پیش بینی خود را بر اساس چند نمودار مختلف انجام داده و نتیجه گرفته است که احتمالا در آستانه یک‌ روند صعودی دیگر هستیم.

نمودار اول از میانگین متحرک ۳۵۰ روزه به عنوان سطح حمایتی استفاده می‌کند. وی افزود که نوسان قیمت به بالاتر از این اندیکاتور معمولا بیانگر روند صعودی است.

هرچند این نمودار، اندیکاتور تکنیکال رایجی نیست، زیرا اکثر تحلیلگران به استفاده از میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه در بازه های هفتگی، روزانه و حتی کوتاه مدت تر تمایل دارند. بیت کوین در حال حاضر پایین تر از بازه زمانی روزانه است اما میانگین متحرک ۵۰ هفته را حفظ می‌کند.

روند شبکه، معیار قابل توجه دیگری است و حجم معاملات داخل زنجیره ممکن است بیانگر نوسانی به سمت محدوده صعودی باشد. سوییفت افزود که در اواخر فاز نزولی چرخه بازار قرار داریم.

با ترکیب تمام این اندیکاتورها با نسبت طلایی به این نتیجه می‌رسیم که روند صعودی بزرگی در ژانویه یا فوریه خواهیم داشت. این روند صعودی، قیمت بیت کوین را به کانال ۱۲ الی ۱۳ هزار دلار خواهد رساند.

وی یک روند انفجاری را تا بالاترین قیمت سال ۲۰۱۹ در دو ماه اول سال بعد پیش بینی کرد. مایک مک گلون (Mike McGlone) تحلیلگر بلومبرگ نیز با این نظر موافق است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ می‌تواند به کانال ۵ رقمی برگردد.

خوش بینی در خصوص هاوینگ برای افزایش قیمت بیت کوین

از لحاظ فاندامنتال، خوش بینی مرتبط با هاوینگ می‌تواند در بحث افزایش قیمت بیت کوین تاثیرگذار باشد. گوگل ترندز (Google Trends) نشان می‌دهد که تعداد جست و جوهای عبارت “هاوینگ بیت کوین” در حال افزایش است، در حالی که جست و جوهای مرتبط با ارز دیجیتال به طور کلی کاهش یافته است.

تحلیلگر PlanB خاطرنشان کرده است که مدل جریان به انباشت نیز این شرایط را تایید می‌کند. این نسبت برای ارزیابی موجودی فعلی دارایی در مقابل جریان تولید آن استفاده می‌شود که با تعداد بیت کوین های استخراج شده در سال برابر است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در روند بدون تغییری قرار دارد، اما در سال ۲۰۲۰ می‌توان منتظر افزایش قیمت ناشی از هاوینگ بود. احتمال هر نوسان دیگری قبل از کریسمس نیز اندک است.

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در صفحه قیمت لحظه ای میهن بلاکچین دنبال کنید

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا