اخبار بیت کوین

صعود یا نزول بیت کوین؛ کدام گذشته تکرار می شود؟

با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ بسیاری از علاقه مندان به حوزه ارزهای دیجیتالی و بیت کوین و برخی از معامله گران و سرمایه گذاران در حال گمانه زنی های متنوعی هستند. بسیاری این سوال را مطرح می کنند که چه اتفاقاتی در شصت روز آینده برای بیت کوین خواهد افتاد؟

از سال ۲۰۱۵، در ماه های آخر هر سال ما شاهد چندین انفجار قیمت بیت کوین بوده ایم. به عنوان مثال، در دسامبر سال ۲۰۱۷، این ارز به بالاترین حد قیمت خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید. از سوی دیگر در سال ۲۰۱۶، بیت کوین تا حدود ۱۰۰۰ دلار افزایش یافت، که در آن زمان یکی از مهمترین اتفاقات و مسائل این ارز دیجیتال محسوب می شد.

سال ۲۰۱۵ از این نظر بسیار جالب است که در این مقطع، این ارز دیجیتال برتر رفتار خود را بارها تکرار کرده است. به عنوان مثال، سه سال پیش در ماه ژانویه، بیت کوین به زیر ۲۰۰ دلار سقوط کرد و موجب وحشت جامعه کریپتو شد. در حالی که این ارز دیجیتالی در نهایت از سال ۲۰۱۳ زمانی که به قیمت ۱۰۰۰ دلار معامله می شد، در نهایت کاهش یافت و تا پایان سال ۲۰۱۴ به ۴۰۰ دلار رسید.

ماه بعد این ارز دیجیتالی سقوط کرد و پایین ترین قیمت در چند مدت اخیر خود را تجربه کرد. از آن زمان به بعد، بیت کوین ۱۰ الی ۱۱ ماه کم فروغ را پشت سر گذاشت تا به ماه نوامبر رسید. در این ماه قیمت این ارز بیش از ۳۰۰ دلار افزایش یافت. بیت کوین حدود یک سال در شرایط نابسامانی قرار داشته است و پس از آن قیمت بیت کوین بالا رفت و همین امر، کاربران را در خصوص آینده آن با شک و شبهه مواجه کرد.

از آن زمان، بیت کوین در سال ۲۰۱۶ افزایش تدریجی تجربه کرد و حتی در سال ۲۰۱۷ نیز به شکل چشمگیری با افزایش روبرو شد. در ماه ژانویه ۲۰۱۸، این ارز دیجیتالی چندین سقوط تند و شدید را تجربه کرد که می توانست درصد قابل توجهی از ارزش بازار آن را کاهش دهد، همانند آنچه در اوایل سال ۲۰۱۵ رخ داده است. اکثر اتفاقاتی که بیت کوین در سال جاری با آنها مواجه شده است، تکرار اتفاقات سال ۲۰۱۵ بود. تقریبا از سال گذشته بیت کوین در نقطه بسیار تاریکی قرار گرفته است و قیمت های ثابت و پایدار را تجربه کرده و ظاهرا نمی تواند خود را از این رکود رها کند.

زمان فرا رسیدن اتفاقی بزرگ است

اگر بیت کوین تاکنون اتفاقات سال ۲۰۱۵ خود را تکرار کرده است، چه کسی می تواند بگوید که این روند در آینده دوباره تکرار نمی شود؟ حالا که ما در ماه نوامبر هستیم، آیا ممکن است که همانند سه سال گذشته شاهد یک افزایش قیمت چشمگیر باشیم؟ آیا بیت کوین یک بار دیگر می تواند از نردبان مالی صعود کند؟

ماه های نوامبر و دسامبر هر سال ظاهرا تغییرات چشمگیری را در قیمت و رفتار کلی این ارز نشان می دهد و اگرچه که چنین پرش و افزایش سریعی ممکن است بر روی کاغذ غیر واقعی به نظر برسد، اما بارها و بارها شاهد آن بوده ایم که در جهان ارزهای دیجیتالی، هیچ چیز غیرممکن نیست.

به نظر شما بیت کوین با افزایش قیمت نجومی مواجه خواهد شد؟

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا