اخبار بیت کوین

بیش از نیمی از تراکنش های بیت کوین با کارمزد پایین انجام شده است!

با توجه به رشد تدریجی سال گذشته سگویت (SegWit)، این پروتکل اکنون نیمی از تراکنش های بیت کوین را در اختیار دارد. اخیرا نیز کیف پول سخت افزاری کیپ کی (KeepKey) و کیف پول BRD پشتیبانی از این پروتکل را در دستور کار خود قرار دادند.

سگویت نیمی از تراکنش های بیت کوین را در اختیار دارد

طبق اطلاعات سایت transactionfee.info سگویت برای اولین بار از مرز ۵۰ درصد تراکنش ها گذشته است.

سگویت اولین بار در سال ۲۰۱۵ توسط پیتر وویل پیشنهاد شد و با نگاه یک آپدیت بحث برانگیز که با کاهش اندازه تراکنش های بیت کوین و همچنین کاهش کارمزد کاربر، ظرفیت شبکه بیت کوین را بهبود می‌بخشد، وارد عرصه شد.

رشد سگویت تدریجی بوده است. چند روز قبل رشد آن از ۴۲ درصد به ۵۳ درصد رسید. هرچند روز بعد دوباره به ۴۵ درصد برگشت.

این پروتکل که تراکنش بیت کوین سریع تر و‌ ارزان تر را فراهم می کند، در ماه می شاهد رشد خوبی بود و از ۲۷ درصد به ۴۰ افزایش یافت.

اخیر صرافی معروف کوین بیس پشتیبانی از Bech۳۲ را اعلام‌ کرد. به علاوه کیف پول سخت افزاری کیپ‌کی نیز در به روزرسانی بعدی خود این پشتیبانی را ارائه می‌دهد.

ماه گذشته بلاک ۵۴۰۱۰۷ بیت کوین به بزرگترین بلاک استخراج شده با ۲.۲۶ مگابایت تبدیل شد زیرا سگویت استخراج بلاک‌های بیش از ۲ مگابایت را امکان پذیر می‌کند.

رشد تدریجی به سمت پشتیبانی کامل

رشد تراکنش های سگویت می‌تواند به دلیل پذیرش آن توسط کیف پول کریپتوی BRD باشد که از ماه اکتبر از این پروتکل پشتیبانی می کند. آرون لشر مدیر ارشد راهبردی BRD بیان‌ کرد:

پشتیبانی ما از این پروتکل از ماه اکتبر شروع خواهد شد و همه پیشروهای این حوزه می‌توانند به دنیای Bech32 (فرمت آدرس سگویت) وارد شوند و گوشی های هوشمند خود را به دستگاه سگویت تبدیل کنند. پس از مدت کوتاهی، این تغییرات به عنوان تنظیمات پیش فرض برای تمام کاربران امکان پذیر خواهد شد.

از آنجایی که Bech32 از آدرس های قبلی پشتیبانی نمی‌کند، لشر در سخنانش اذعان داشت:

اگر بتوانیم به سرعت Bech32 را به عنوان فرمت آدرس پیش فرض قرار دهیم و استفاده از آدرس های P2SH را کاهش دهیم، خواهیم توانست ارسال کنندگان را مجاب کنیم تا برای ارائه خدمات به مشتریان، نرم افزار خود را به روز رسانی کنند.

پذیرش هرچه بیشتر این پروتکل به کاهش هزینه های تراکنش بیت کوین کمک می‌کند و به سود همه خواهد بود.

آیا شما از پروتکل سگویت استفاده کرده اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
coingape

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا