اخبار بیت کوین

پیتر برنت: قیمت بیت کوین تا یک سال و نیم آینده برابر با ۱۰۰ اونس ‌طلا خواهد بود

پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر با تجربه، اخیرا پیش‌بینی جدیدی را برای قیمت بیت کوین ‌منتشر و ادعا کرده که این دارایی دیجیتال غیرمتمرکز در برابر طلا ۲۳۰٪ رشد خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، برنت مدعی شده که نسبت طلا به بیت کوین برای ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده در نوسان خواهد بود و سرانجام به ‌سطح تاریخی جدید ۱۰۰ اونس ‌به ازای هر BTC می‌رسد.

منبع: پیتر برنت
منبع: پیتر برنت

در حالی که هنوز باید پیش‌بینی برنت را صحت‌سنجی کرد، اما مقایسه تاریخچه قیمت بیت کوین و طلا نشان می‌دهد که نظرات او بی‌اساس یا غیر‌واقعی نیستند.

بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین و طلا

‌بیت کوین از زمان پیدایش در برابر طلا در حال رشد بوده و در نهایت در سال ۲۰۱۷ از نظر قیمت از این فلز گرانبها پیشی گرفت. قیمت بیت کوین در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۶ آذر ۱۳۹۶) به ۱۹,۶۴۹ دلار رسید.

زمانی که طلا در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آذر ۱۳۹۶) معاملات خود را از سر گرفت، این کالا به قیمت ۱,۲۶۴ دلار به ازای هر اونس رسید و کندل روزانه در ۱٬۲۶۱ دلار بسته شد. با توجه به ‌این اعداد، تقریبا ۱۵.۵ اونس طلا برای خرید یک بیت کوین در آن تاریخ لازم بود.

از آن زمان، قیمت بیت‌ کوین حتی در پایین‌ترین سطوح بازار نزولی ۲۰۱۹-۲۰۱۸، زمانی که BTC در دسامبر ۲۰۱۸ (آذر ۱۳۹۷) به کف حدودا ۳,۱۲۶ دلاری خود سقوط کرد، توانسته ‌بسیار بالاتر از قیمت طلا باقی بماند.

در همان ماه، طلا یک روند صعودی ‌را تجربه کرد، اما ‌تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۰ دی ۱۳۹۷) توانست به سقف حدودا ۱,۲۸۳ دلاری خود برسد.

در سال ۲۰۲۰، طلا بولران دیگری را تجربه کرد اما رشد آن به طور موقت به دلیل سقوط بازار در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸)، در نتیجه همه‌گیری COVID-19 که در طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها، از جمله بیت کوین منعکس شده بود، متوقف شد.

تا آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۷)، طلا به سقف تاریخی جدیدی ‌در حدود ۲,۰۷۵ دلار به ازای هر اونس رسید؛ چرا که ترس از رکود اقتصادی و تورم بالا جامعه سرمایه‌گذاران را فرا گرفته بود.

بیت کوین در این مدت رنج بود اما در همان ماه به سطوحی در حدود ۱۲,۳۴۱ دلار رسید.

هر دوی این دارایی‌ها عموما در سال ۲۰۲۲ عملکرد ضعیفی داشتند اما در سال ۲۰۲۳ ‌دوباره جان تازه‌ای گرفتند.

در ماه می ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳)، طلا به ATH جدید خود در حدود ۲,۴۴۹ دلار به ازای هر اونس رسید و در حال حاضر با قیمت تقریبا ۲,۳۲۰ دلار معامله می‌شود، در حالی که بیت کوین در زمان نگارش این خبر به قیمت ۶۷,۶۲۸ دلار رسیده است. با توجه به قیمت‌های فعلی بازار، برای خرید یک بیت کوین تقریبا ۲۹ اونس طلا لازم است.

گفتنی است، بنیان‌گذاران گلسنود نیز نظراتی مشابه پیتر برنت داشته و معتقدند نسبت بیت کوین به طلا (BTC/gold) در ماه‌های آینده می‌تواند بیش از دو برابر شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا