اخبار بیت کویناخبار عمومی

۴۱ ماه حبس برای پولشویی با بیت کوین!

یکی از معامله کنندگان (تریدر) بیت کوین به دلیل استفاده از ارز دیجیتال برای پولشویی به ۴۱ ماه حبس در زندان فدرال محکوم شد.

ارز دیجیتال فناوری هیجان انگیزی است که کمک‌ می‌کند تا فرصت های اقتصادی در اختیار تمام‌ مردم قرار گیرد. دقیقا مانند هر سیستم اقتصادی دیگر، از این فناوری نیز می توان برای کارهای خوب و بد استفاده کرد. بسیاری از کشورها نگران این موضوع اند که از ارزهای دیجیتال برای مقاصد پولشویی استفاده شود. یکی از موارد این موضوع، یک تریدر بیت کوین می‌باشد که به همین دلیل به ۴۱ ماه حبس در زندان فدرال محکوم شد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

پولشویی با بیت کوین

فردی که در این ماجرا نقش داشت توماس ماریو کونستانزو بود که لقب مورفیوس تیتانیا را داشت. سال گذشته ماموران فدرال به خانه او حمله کردند و جعبه ای از مهمات اسلحه و ارزهای دیجیتال را مصادره کردند.

اما جرم وی چه چیزی بود؟ وی مرتکب جرایم متعددی شده بود. اولین جرم وی نگهداری اسلحه بود اما به نظر میرسد این فقط مورد کوچکی بوده است. اتهامات وی شامل انتقال غیرمجاز پول و هم چنین پولشویی بوده است.

انتقال غیرمجاز پول باعث شد که توجه مسئولین به این موضوع جلب شود. (دولت ایالتی و فدرال نسبت به افرادی که بدون نظارت در فضای اقتصادی کار می‌کنند بسیار حساس می‌باشند) ظاهرا کونستانزو تبلیغی را با این مضمون بر روی یکی از اکسچنج ها قرار داده است که وی می‌تواند تراکنش هایی تا سقف ۵۰ هزار دلار انجام دهد.

محکوم شدن به پولشویی

ماموران مخفی به شکل دلال های مواد مخدر به کونستانزو نزدیک شدند. وی به ماموران گفت که بیت کوین روش بسیار خوبی برای پوشاندن رد آن ها و برداشتن موانع قانونی می‌باشد. ماموران طی ۲ سال به وی ۱۶۴۷۰۰ دلار دادند تا از طریق ارز دیجیتال برای آنها پولشویی کند. به علاوه، کونستانزو برای خرید مواد مخدر برای خود و دیگران از بیت کوین استفاده کرد.

کونستانزو در معرض مواجه با حکم حبس چند ساله قرار دارد. وی به ۵ فقره پولشویی محکوم شده است که هر کدام از آن ها می‌تواند تا ۲۰ سال حبس به دنبال داشته باشد. کونستانزو به ۴۱ ماه حبس محکوم شد که این محکومیت از زمان دستگیری وی در سال گذشته محاسبه می‌شود. هم چنین وی ۵۰ بیت کوین ضبط شده دارد که اکنون ارزش آن ها ۳۵۰ هزار دلار  می‌باشد.

به نظر شما محکومیت حبس ۴۱ ماه برای او کافی است؟

منبع
livebitcoinnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا