اخبار خارجی

افزایش چشمگیر کارمزد تراکنش های بیت کوین پیش از هاوینگ!

کارمزد انتقال کوین در شبکه بیت کوین طی چند روز گذشته به‌طور چشمگیری افزایش یافته است و این موضوع، افزایش فعالیت با نزدیک شدن به هاوینگ را نشان می‌دهد. در این بین، سایر معیارهای درون زنجیره ای نظیر هش ریت نیز رکورد جدیدی را ثبت کرده اند و کاملا از سقوط پنج شنبه سیاه بازیابی شده اند.

رکورد کارمزد انتقال بیت کوین در سال ۲۰۲۰

اطلاعات پلتفرم تحلیلی Bitinfocharts.com نشان می‌دهد که میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین مقدار خود در سال ۲۰۲۰ رسیده است. هزینه انتقال بیت کوین در اواخر ماه مارس به رکورد ۲.۹۴ دلار دست یافت اما از آن زمان تاکنون به ۱.۸۳۱ دلار کاهش یافت که از اواسط ماه آگوست ۲۰۱۹ بی سابقه بوده است.

افزایش کارمزد تراکنش یک هفته پس از آن رخ داد که بیت کوین با افزایش قیمت بیش از ۱۵۰۰ دلار مواجه شد و قیمت آن موقتا به ۹۵۰۰ دلار رسید. با وجود چندین گزارش مبنی بر خرید چشمگیر بیت کوین به عنوان محرک افزایش قیمت، باز هم این نکته غافلگیر کننده نیست که افزایش فعالیت شبکه منجر به افزایش ۴۵۰ درصدی کارمزد بیت کوین طی ۴۸ ساعت شود.

افزایش کارمزد بیت کوین در گذشته بیانگر حضور افراد جدید در بیت کوین بوده است، به طوری که افزایش فعالیت سرمایه گذاران اغلب منجر به روند صعودی قیمت می‌شود. طی روند صعودی سال ۲۰۱۷، با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار، کارمزد تراکنش های این ارز دیجیتال به ۳۰ دلار نیز رسید.

کارمزدهای زیاد بیت‌کوین مربوط به دوران قبل از پذیرش سگویت است. با معرفی این بهبود پروتکل، کارمزدهای بیت‌کوین دیگر هرگز دو رقمی نشد.

علیرغم کاهش چشمگیر کارمزدها پس از پذیرش سگویت، باز هم کارمزد تراکنش های بیت‌کوین بیشتر از کارمزد تراکنش های بیت‌کوین کش است. طرفداران بیت‌کوین کش نظیر راجر ور اغلب این موضوع را به عنوان دلیلی برای برتری بیت‌کوین کش نسبت به بیت‌کوین عنوان می‌کنند.

دیدگاه خوشبین با فرا رسیدن هاوینگ

افزایش کارمزد تراکنش های بیت‌کوین تنها عامل در شبکه این کوین نیست که با افزایش روبرو شده است و نشان از فعالیت بالا شبکه دارد. طبق اطلاعات Blockchain.com هش ریت بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسیده است.

این افزایش قابل توجه فعالیت های شبکه در بحبوحه افزایش انتظارات برای هاوینگ آتی رخ داده است. کاهش تورم به دلیل هاوینگ های قبلی بیت‌کوین به عنوان محرکی برای شروع روند صعودی قیمت در سال پس از هاوینگ عمل کرده است.

افراد خوش بین نسبت به بیت‌کوین امیدوار هستند کاهش عرضه بیت‌کوین موجب افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین حد خود شود.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا