اخبار بیت کویناخبار عمومی

جک دورسی: بیت کوین عامل کلیدی در آینده توییتر است

جک دورسی، مدیرعامل توییتر معتقد است فرصت‌های مختلفی برای استفاده از بیت کوین در سرویس‌هایی نظیر خدمات بازرگانی، حق اشتراک و عضویت و ویژگی‌های جدیدی نظیر Twitter Tip Jar و Super Follows وجود دارد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین‌تلگراف، جک دورسی مدیرعامل توییتر گفته است که بیت کوین بزرگترین رمزارز جهان یکی از عوامل مهم و کلیدی در آینده توییتر خواهد بود.

مدیرعامل توییتر در گزارش درآمد سه ماه گذشته شرکت خود بیان کرده است که بیت کوین نقش بزرگی در آینده این شرکت ایفا خواهد کرد. وی به پتانسیل این رمزارز در تبدیل محصولات و سرویس‌های توییتر اشاره کرده است.

بیت کوین - جک دورسی، مدیرعامل توییتر

دورسی با اشاره به بیت کوین به عنوان ارز اصلی و بومی اینترنت، به بیان فرصت‌های استفاده از بیت کوین در سرویس‌های کنونی توییتر نظیر سرویس‌های تجاری، حق اشتراک و عضویت و ویژگی‌های جدید نظیر Twitter Tip Jar و Super Follows پرداخته است.

دورسی به سرمایه‌گذاران توضیح داده است که نوآوری‌های بسیار زیادی مبتنی بر بیت کوین وجود دارد که این رمزارز را فراتر از یک ارز قرار می‌دهد، زیرا توییتر در صدد غیرمتمرکز کردن این شبکه اجتماعی و ارائه مشوق‌های اقتصادی بیشتر است. وی خاطرنشان کرد که بیت کوین در کنار هوش مصنوعی و غیرمتمرکزسازی، یکی از سه عامل مهم و کلیدی در آینده توییتر است. دورسی در این خصوص گفت:

به نظرم این نکته برای توییتر و سهامداران آن بسیار مهم است که به بررسی این عرصه ادامه دهیم و سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیادی بر روی آن انجام دهیم.

جک دورسی تاکید کرده است که توییتر در متعهد بودن به عرصه رمزارزها تنها نیست و به توسعه ارز دیجیتال توسط فیسبوک اشاره کرده است. انتظار می‌رود که فیسبوک اواخر سال جاری، مرحله آزمایشی رمزارز خود به اسم Diem را شروع کند. اما توییتر برخلاف فیسبوک، بر روی بیت کوین به عنوان استاندارد اصلی و بومی اینترنت معطوف است. دورسی در این خصوص بیان کرده است:

نیاز به بیت کوین و پذیرش آن مشهود است. به نظرم استانداردی که ریشه در اینترنت داشته باشد و بومی آن باشد، روشی مناسب برای ادامه فعالیت‌های توییتر است و به همین دلیل است که تمرکز من و توییتر بر روی بیت کوین خواهد بود.

دورسی در صحبت‌های اخیر خود درباره بیت کوین، صراحتا درباره نحوه استفاده از این رمزارز در محصولات توییتر صحبت کرده است. این اظهارنظر اندکی پس از گفتگوی جک دورسی همراه با ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و کتی وود مدیرعامل شرکت Ark Invest در همایش مجازی The B Word درباره بیت کوین بوده است. دورسی گفته است که اگر بیت کوین قبل از تاسیس توییتر یا فیسبوک وجود داشت، بسیاری از مدل‌های تجاری با مدل‌های کنونی تفاوت داشت. وی گفت:

قطعا دیگر وابستگی به مدل‌های تجاری کنونی که مبتنی بر تبلیغات است را نداشتیم.

دورسی یکی از طرفداران و حامیان اولیه بیت کوین بوده و اذعان داشته است که بیت کوین حداقل از سال ۲۰۱۸ تاکنون ارز اصلی اینترنت بوده است. شرکت پرداخت‌های دیجیتال اسکوئر به مدیریت جک دورسی از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین محسوب می‌شود. این شرکت در اواخر سال ۲۰۲۰، ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است و سپس در ماه فوریه ۲۰۲۱ نیز ۱۷۰ میلیون دلار دیگر به دارایی‌های بیت کوین خود افزوده است.

دورسی مدتی قبل نیز اعلام کرده بود که شرکت اسکوئر در صدد ساخت کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین است تا پذیرش این رمزارز را بهبود و گسترش دهد.

آیا شما هم با جک دورسی در خصوص اینکه بیت کوین به ارز اصلی اینترنت تبدیل خواهد شد موافقید یا خیر؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا