اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین پایین تر از چیزی که می بینید است!

همانند اقیانوس، در بازار بیت کوین نیز نهنگ ها حکمرانی می کنند. نهنگ های آبی ارز دیجیتال که میلیون ها یا میلیاردها دلار ارز دیجیتال دارند می توانند با ایجاد سفارش، انتقال مبالغ زیاد یا حتی ایجاد علاقه و ترس در سرمایه گذاران این اکوسیستم نوظهور را به سرعت تغییر دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق آمار شرکت تحلیلگر Flipside Crypto، نهنگ ها اقدامات خود را شروع کرده اند و این امر بیانگر آن است که در ماه های آینده هرج و مرج در بازار ارز دیجیتال زیاد خواهد شد. در ماه اکتبر سرمایه دارانی که به بیت کوین خود حدود ۶ ماه تا ۲.۵ سال دست نزده بودند شروع به معامله سرمایه شان کردند. از ماه اکتبر به بعد فعالیت نهنگ ها ادامه داشت به طوری که نهنگ های بیت کوین طی ماه های گذشته به ۶۰ درصد موجودی در گردش فعلی بیت کوین دسترسی داشتند.

در واقع تعداد حسابهای غیر فعال بیت کوین از ۳.۸ میلیون در اواسط ماه سپتامبر به ۲.۸ میلیون به اواخر ماه دسامبر کاهش یافته اند که نشان دهنده افت 27 درصدی می باشد.

اریک استون رییس مرکز تحقیق Flipside Crypto در این خصوص بیان کرد این اتفاق تغییر بزرگی بوده است و این آمار نشان می دهد که نوسانات شدید قیمت ممکن است رخ دهد. وی همچنین توضیح داد از تابستان ۲۰۱۸ موجودی فعال بیت کوین ۴۰ درصد افزایش یافته است. این روند نیز قبل از نوسانات تغییر قیمت در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ نیز دیده شده است. افزایش بیت کوین های فعال در سال ۲۰۱۷ باعث افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار در همین سال شد.

چه چیزی روند کریپتو را نشان می دهد؟

اگر چه آمارهای مذکور به طور کامل نشان نمی دهد که بستر برای سرمایه گذاران کریپتو هموار است اما بسیاری معتقدند که تمام این مسائل نشانه ای از آن است که اتفاقی در حال وقوع است.

طبق تحلیل و بررسی انجام شده توسط دلفی دیجیتال (Delphi Digital) میزان خروجی تراکنش های خرج نشده یا همان UTXO افزایش یافته است و بیانگر آن است که سرمایه گذاران در حال جمع آوری بیت کوین هستند که موجب افزایش حساب های فعال بیت کوین می شود.

این گروه تحقیقاتی همچنین خاطر نشان کردند که سرمایه داران قدیمی از تلاش های فروش خود خسته شده اند. تمام این اندیکاتورها نشانگر آن است که وارد دوره جمع آوری و ذخیره می شویم درست شبیه به اتفاقی که در سال ۲۰۱۴ رخ داد و یا به عبارت دیگر می‌توان انتطار رسیدن به کف بازار را داشت.

تیم دلفی پیشی بینی در مورد قیمت نکرده است اما با توجه به نظرات تحلیلگران، ممکن است پایین ترین حد قیمت نیز دوباره کاهش یابد و به زودی این اتفاق خواهد افتاد. بسیاری از تحلیلگران نظیر وینی لینگهام معتقد است قیمت بیت کوین تا ۳ هزار دلار خواهد رسید و طبق گفته مراد محمودف این ارز دیجیتال به محدوده ۱,۸۰۰ تا ۲,۴۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا