اخبار بیت کویناخبار عمومی

بیت کوین می تواند به ارز جهانی تبدیل شود!

اخیرا آنتونی پامپلیانو موسس شرکت مورگان گریک بیان کرد که بیت کوین پتانسیل آن را دارد که به ارز جهانی تبدیل شود و متعلق به هیچ کشور یا مقام دولتی نباشد. طبق گفته پامپالیانو درست مقابل چشمان ما این اتفاق برای بیت کوین در حال وقوع است. وی که به پامپ معروف است در توییتر بیان کرد:

ملت های پیشرفته در حال حاضر معاملات با بیت کوین را انجام می دهند.

 

آمریکای لاتین بیت کوین را می پذیرد

پامپلیانو آخرین بیانیه خود را زمانی اعلام کرد که ارزهای دیجیتال در حال پذیرش و گسترش در کشورهای آمریکای جنوبی بودند. بحران اقتصادی در این کشورها آنها را مجبور به استفاده از ارزهای دیجیتال کرده است.

طبق گزارشات، آرژانتین و پاراگوئه معاملات صادراتی خود را با بیت کوین انجام دادند. پاراگوئه خرید مواد غذایی و آفت کش به ارزش ۷۱۰۰ دلار از آرژانتین را با بیت کوین پرداخت کرد. سپس به وسیله بیتکس (Bitex) پلتفرم پرداخت نقدی ارز دیجیتال در آمریکای جنوبی، این ارز دیجیتال به پرو آرژانتین تبدیل شد.

مانوئل بیودرویت، مدیر بازاریابی پلتفرم Bitex بیان کرد این پلتفرم برای تسهیل در صادرات کالاها و خدمات ایجاد شده است. وی افزود که این شرکت بخشی از پروژه دولت آرژانتین است که صادرات راحت و ساده نامیده می شود. این پروژه با هدف تسهیل صادرات کالاها و خدمات به ارزش ۱۵ هزار دلار یا بیشتر ایجاد شده است.

آرژانتین حمل و نقل عمومی خود را با بیت کوین انجام می دهد

اخیرا بر اساس گزارش کویندو، بیتکس (Bitex) قراردادی با ارائه دهنده کارت های حمل و نقل عمومی دولت آرژانتین با نام SUBE امضا کرد. به لطف این همکاری مشتریان اکنون می‌توانند با استفاده از بیت کوین، کارت های SUBE خود را شارژ کنند.

بحث های زیادی به هنگام ظهور بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد که این ارز دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای دلار آمریکا شود. از آن زمان، این ارز دیجیتال با نوسانات زیادی همراه بوده است. در مقطعی، قیمت آن به بالاترین میزان خود و ۲۰ هزار دلار رسید و پس از آن با سقوط ناگهانی، در دسامبر سال گذشته قیمت آن کمتر از ۳۵۰۰ دلار را تجربه کرد.

البته طی چند روز این ارز دیجیتال برتر دوباره با روند صعودی مواجه شده است و باید منتظر ماند و دید که آیا بیت کوین به ارز جهانی تبدیل خواهد شد یا خیر.

منبع
coindoo

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا