اخبار خارجی

عملکرد شبکه بیت کوین در بهترین حالت خود قرار دارد

افزایش قدرت محاسباتی بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۷ به رشد هشت برابری رسیده است که این نقطه‌ی عطفی در تاریخچه‌ی این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. در نتیجه‌ی این اتفاق نرخ هش یا همان هش ریت نیز بالا رفته و باعث شده شبکه عملکرد بهتری داشته باشد.

طبق اطلاعات Blockchain.com؛ علی رغم درگیری که بیت کوین بر سر قیمت دارد هش ریت در تاریخ ۲۰ جولای به بالای ۷۹ تریلون هش در ثانیه رسید هرچند که در روز بعد از آن به ۶۷.۱ تریلیون هش در ثانیه کاهش یافت.

BTC-Hash-Rate

احتمال آن می‌رود که این اتفاق تاثیر گرفته از نصف شدن پاداش بیت کوین که در ماه می سال بعد اتفاق خواهد افتاد باشد. ترکیبی از این دو عامل افزایش توان محاسباتی و نصف شدن پاداش می‌تواند قیمت این ارز را افزایش دهد.

چیزی که از تاریخچه‌ی بیت کوین مشخص است این است که قیمت این ارز دیجیتال ارتباطی با هش ریت آن دارد. اگر این نرخ افزایش یابد، قیمت این کوین نیز افزایش خواهد یافت.

با نصف شدن پاداش انتظار می‌رود قیمت این ارز دیجیتال برتر افزایش یابد و این اتفاق باعث کاهش تامین کنندگان بیت کوین می‌شود که در این چند سال اخیر شاهد این روند کاهشی بوده‌ایم.

نصف شدن پاداش این ارز دیجیتال برتر همواره باعث افزایش قیمت آن شده و این اتفاقی دور از انتظار نیست. اما انتظار می‌رود این افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ بیشتر از دوره‌های قبل باشد. چرا که امروزه در مقایسه با سال‌های گذشته ارزهای دیجیتال از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

با افزایش پلتفرم‌هایی مانند Bakkt موقعیت‌های بیشتری برای استفاده کاربردی‌تر این کوین فراهم شده است. عرضه‌ی مدل آزمایشی Bakkt مورد تایید بازار استفاده‌کنندگان و موسسات قرار گرفته که می‌تواند آینده بازار بیت کوین را تغییر دهد.

صرف نظر از این که عرضه‌ی Bakkt هیچ تاثیر مثبتی در قیمت بیت کوین نداشته است؛ در آینده ممکن است موقعیتی مناسب برای بیت کوین فراهم شود، چرا که طرفداران آن همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا