اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

افزایش هش ریت بیت کوین در روز جهانی زمین پاک!

روز جهانی زمین پاک (Earth Day) زمانی برای آگاهسازی مردم جهان از تاثیرات خود بر محیط زیست و افزایش استفاده از انرژی است. با وجود اینکه کشورهای جهان در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برند، شواهد مشخصی از تاثیرات انسان بر محیط زیست مشاهده می‌شود. هرچند در عرصه بیت کوین، شرایط تازه در حال بهبود است. هش ریت بیت کوین که پس از سقوط بازارهای جهانی در ماه مارس با کاهش شدیدی مواجه شده بود، اکنون بار دیگر در حال افزایش به رکورد قبلی خود است.

در حالی که هش ریت بالای بیت‌کوین نکته خوبی برای امنیت این شبکه است، هم چنین بیانگر استفاده بیشتر از انرژی نیز می‌باشد. این موضوع، مسأله ای است که در صدر نگرانی های طرفداران محیط زیست می‌باشد. این جنبه از رشد مستمر ارزهای دیجیتال می‌تواند بار دیگر در روز جهانی زمین پاک عنوان شود.

تفاوت روز جهانی زمین پاک در سال جاری

هاوینگ آتی بیت‌کوین، ماینرها را طی ۱۲ الی ۱۸ ماه گذشته به تکاپو انداخته است. بسیاری از ماینرها در رقابت برای جمع آوری هرچه بیشتر بیت‌کوین قبل از کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک هستند.

این موضوع باعث شده است که هش ریت بیت‌کوین و مصرف انرژی به طور ثابتی افزایش یابد و تقریبا هر هفته به رکورد جدیدی دست یابد. هرچند، حتی با نزدیک شدن به هاوینگ بعدی شاهد کاهش چشمگیر قیمت بیت‌کوین و کاهش ناگهانی سودآوری ماینینگ بودیم.

کاهش توان ماینینگ منجر به کاهش شدید سختی ماینینگ شد، اما افزایش قیمت بیت‌کوین و بهره بردن از کاهش سختی، افزایش مجدد مصرف انرژی بیت‌کوین را به همراه داشت.

بعضی از افراد نگران این موضوع هستند که بیت‌کوین بیشتر از بعضی از کشورها انرژی مصرف می‌کند. هش ریت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ در حال افزایش است، در حالی که سایر بازارهای جهانی با تاثیرات منفی قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه هستند.

روند صعودی قیمت بیت کوین

با وجود تمام نگرانی ها در خصوص استفاده بسیار زیاد انرژی بیت کوین، باید بررسی کرد که شبکه بیت کوین از این انرژی چطور استفاده می‌کند. نکته جالب برای بعضی از افراد این است که بیت کوین از انرژی های پاک و تجدیدپذیر بسیار زیادی استفاده می‌کند.

آلخاندرو دولاتوره (Alejandro De La Torre) نایب رییس شرکت Poolin که یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ در جهان است اذعان داشت:

شبکه بیت کوین اساسا بر اساس منابع انرژی پاک نظیر انرژی های آبی (Hydro) و زمین گرمایی (Geothermal) اجرا می‌شود. به علاوه، رشد چشمگیری در استفاده از گاز شعله سایت های استخراج نفت برای تامین انرژی بیت کوین وجود دارد که در صورت عدم استفاده بیت کوین، این انرژی هدر می‌رود و آلودگی بیشتری تولید می‌کند.

دولاتوره در ادامه گفت:

می‌توان به مقدار برق استفاده شده برای سایر بخش های زندگی مدرن خود دقت کرده و مشاهده کنیم که این موارد، برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند. به نظرم اگر اهمیت موضوع را به ابزار مالی جهانی، آزاد و مقاوم در برابر سانسور به اسم بیت کوین قرار دهیم متوجه خواهیم شد که حفظ فعالیت این ابزار چقدر می‌تواند مهم باشد.

می‌توان اذعان کرد که بیت کوین نه فقط به دلیل آنکه از انرژی پاک استفاده می‌کند، بلکه به دلیل اهداف و چشم اندازهای خود، در راستای روز زمین پاک است. بیت کوین درباره غیرمتمرکزسازی و ارائه شفافیت است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا