اخبار بیت کوینتحلیل اقتصادی

قیمت بیت کوین در گذشته به افزایش سقف بدهی دولت آمریکا چه واکنش‌هایی نشان داده است؟

این روزها بسیاری در بازار ارز دیجیتال در انتظار نتیجه مذاکرات سقف بدهی دولت آمریکا هستند،‌ چراکه اعتقاد بر این است که این رویداد می‌تواند بر روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به همین خاطر، بررسی تأثیرات تاریخی مذاکرات سقف بدهی دولت آمریکا بر روی قیمت بیت کوین می‌تواند به ما در پیش‌بینی پیامدهای معضل کنونی کمک کند. این داده‌ها توسط وب‌سایت کریپتو اسلیت تهیه شده است.

  • ۱۹ مه ۲۰۱۳: سقف بدهی ایالات متحده به طور رسمی به حدود ۱۶.۶۹۹ تریلیون دلار افزایش یافت. قیمت بیت کوین ۱۱۶.۳ دلار بود و ۴.۷٪ افزایش یافت.
  • ۱۷ اکتبر ۲۰۱۳: بحران بدهی با تصویب قانون «تخصیص‌های مستمر» (Continuing Appropriations Act) در سال ۲۰۱۴ به پایان رسید. قیمت بیت کوین ۱۴۳ دلار بود و ۰.۲۳٪ افزایش یافت.
  • ۷ اکتبر ۲۰۲۱: سنا به افزایش سقف بدهی رای داد. قیمت بیت کوین ۵۳،۷۷۶ دلار بود و ۳.۷٪ افزایش یافت.
  • ۱۶ دسامبر ۲۰۲۱: کنگره به افزایش سقف بدهی به میزان ۲.۵ تریلیون دلار رای داد که رئیس جمهور جو بایدن آن را امضا کرد. قیمت ۴۷،۶۹۵ دلار بود و بیت کوین ۰.۱۱٪ افت کرد.
  • ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳: بدهی دولت ایالات متحده مجددا به سقف خود رسید. قیمت بیت کوین ۰.۵۵٪ کاهش یافت و به ۲۱،۰۸۵ دلار رسید.

به طور کلی، مذاکرات سقف بدهی آمریکا یک رویداد بی‌اثر نسبت به بیت‌کوین تلقی می‌شود و ایالات متحده به احتمال زیاد سقف بدهی خود را افزایش خواهد داد، همانطور که پیش از این بارها شاهد آن بوده‌ایم. با این حال باید دید که بیت کوین آیا تنها تحت تاثیر این یک رویداد خواهد بود یا اتفاقات دیگری نیز می‌تواند در این مدت روی روند قیمت آن تاثیر بگذارد.

نمودار سقف بدهی دولت آمریکا
نمودار سقف بدهی دولت آمریکا و پیش‌بینی روند آن؛ منبع: توییتر
نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین. منبع: گلسنود

این مطلب صرفا بررسی یک سری داده تاریخی است و لزوما دلیلی بر پیش‌بینی درست آینده نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا