اخبار خارجی

قیمت اتریوم به ۲۰۰۰ دلار رسید؛ وضعیت قیمت بیت کوین و اتر چگونه است؟

بازار کریپتو در روزهای اخیر با دو خبر خوب مواجه شد که اوضاع را برای خرس‌ها دشوار کرد. خبر خوب اول، انتشار آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ایالات متحده در روز چهارشنبه و خبر خوب دوم، مشخص‌تر شدن تاریخ به‌روزرسانی مرج و احتمال جلو افتادن این به‌روزرسانی بود. واکنش مثبت قیمت بیت کوین و اتریوم به این اخبار در حال ادامه دارد و باید ببینیم باعث غلبه بر کدام مقاومت‌ها می‌شود و تا کجا ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت‌کوین در زمان نگارش خبر در تلاش دوم برای فتح سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار است. آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ایالات متحده برای ماه جولای، عصر چهارشنبه اعلام شد و مطابق با آن تورم سال به سال برای ماه جولای برابر با ۸.۵٪ بود. این در حالی است که CPI ماه گذشته برابر ۹.۱٪ اعلام شده بود و انتظار می‌رفت شاخص قیمت مصرف‌کننده برای ماه جولای ۸.۷٪ باشد. تورم کمتر از میزان تخمین زده شده و کمتر از مقدار تورم ماه ژوئن، باعث تقویت این تلقی شد که اوج تورم را پشت سر گذاشته‌ایم و واکنش مثبت بازار را به همراه داشت.

با انتشار این خبر قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت حدود ۳.۷۶٪ افزایش یافت و به بالای ۲۴٬۰۰۰ دلار برگشت. این روند صعودی تا رساندن قیمت بیت کوین به بیش‌تر از ۲۴٬۹۰۰ دلار ادامه داشت، اما قیمت BTC از مقاومت ۲۵٬۰۰۰ به شدت پس زده شد و تا حدود ۲۳٬۶۰۰ کاهش یافت تا اینکه خبر جلو افتادن احتمالی تاریخ مرج اتریوم باعث ایجاد مومنتم صعودی تازه‌ای شد. قیمت لحظه‌ای بیت کوین در زمان نگارش خبر ۲۴٬۷۰۶ دلار است.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – تایم فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

در حرکت صعودی ایجاد شده در اثر اخبار مرج، قیمت اتریوم توانست به بالای سطح مقاومت ۲٬۰۰۰ دلار برسد. اما برای ادامه این روند صعودی اتریوم باید بتواند سطح قیمت ۲۰۰۰ دلار را تثبیت کند. قیمت ETH در زمان نگارش خبر ۱٬۹۹۶ دلار است. رشد قیمت ETH در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۶٪ بود، درحالی‌‍‌که رشد قیمت بیت کوین در همین مدت حدود ۳.۰۸٪ بود. مانند چند هفته اخیر اتریوم در مقایسه با بیت کوین در بازه‌های صعودی رشد بیشتر و در بازه‌های نزولی اصلاح کمتری داشته است.

قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم – تایم فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

در حال حاضر از ارزش کل بازار رمزارز که برابر با ۱.۲۵ تریلیون دلار است، سهم اتریوم کمی بیش از ۲۱٪ است و این حد از سلطه اتریوم از دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) سابقه نداشته است. در ۲۴ ساعت اخیر ۲۶۹ میلیون دلار قرارداد آتی در صرافی‌های رمزارز لیکویید شده است که سهم اتریوم از این حجم لیکوییدیشن حدود ۱۳۵ میلیون دلار بوده است. درحالی‌که سهم بیت کوین تنها ۸۲ میلیون دلار بود. در کل صرافی‌ها ۱۷۱ میلیون دلار از ۲۶۹ میلیون دلار لیکوییدیشن، مربوط به قرار دادهای شورت (فروش استقراضی) بود. این موضوع نشان می‌دهد رالی صعودی بازار خرس‌ها را غافل‌گیر کرده است.

وضعیت ۱۰ رمزارز برتر از نظر ارزش بازار، با توجه به داده‌های میهن بلاکچین، در تصویر زیر مشاهده می‌شود.

۱۰ رمزارز برتر
وضعیت ۱۰ رمزارز برتر؛ منبع: میهن بلاکچین
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا