اخبار خارجی

قیمت بیت کوین در حال آزمایش مجدد سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار؛ وضعیت بازار رمزارزها چگونه است؟

قیمت بیت کوین برای سومین روز متوالی کندل روزانه را در محدوده قرمز ثبت کرد و بیشتر فاصله‌ای که با سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار گرفته بود را از دست داد. قیمت BTC روز یکشنبه به فتح سطح مقاومت ۲۲٬۰۰۰ دلار نزدیک شد اما نتوانست این مقاومت را بشکند و پس از آن دوباره وارد روندی نزولی شد که قیمت آن را بر اساس داده‌های بیت استمپ به ۲۰٬۱۰۹ دلار رساند. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای بیت کوین ۲۰٬۳۴۶ دلار است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، محرک حرکت نزولی اخیر اخبار منفی اقتصاد کلان در ایالات متحده در روز دوشنبه بوده است. آمار منتشر شده در این روز نشان داد که تقاضا برای کالاهای پایدار در ایالات متحده در ماه می افزایش چشمگیری داشته است و این موضوع نشان می‌دهد انتظارات تورمی به حدی بالاست که فدرال رزرو نخواهد توانست در کوتاه مدت سیاست‌های اقباضی خود را تعدیل کند. همچنین شاخص احساسات مصرف کننده (Consumer Sentiment Index) که توسط دانشگاه میشیگان ارائه می‌شود هفته گذشته پایین‌ترین سطح تاریخی خود را نشان داد.

وضعیت آلتکوین‌ها در هم در ۲۴ ساعت گذشته وضعیت خوبی نبود. قیمت اتر مجددا به زیر ۱۲۰۰ دلار بازگشت. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای اتر ۱٬۱۵۱ دلار است. همچنین رمزارزهای شیبا، دوج کوین و مانا (MANA)، هر کدام با حدود ۹٪ کاهش قیمت بدترین عملکرد را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند. در ۷ روز گذشته دو میم‌کوین مشهور، دوج و شیبا، بدترین عملکرد را در بازار داشته‌اند.

در معاملات آتی ۲۴ ساعت گذشته حجم کل لیکوییدیشن‌ها حدود ۱۵۳ میلیون دلار بود و جالب اینجاست که سهم اتر از این لیکویید شدن‌ها با ۵۴ میلیون دلار به مراتب از بیت کوین و بقیه رمزارزها بیشتر بود. از این حجم لیکوییدیشن حدود ۱۰۱ میلیون دلار مربوط به معاملات خرید استقراضی (Long) و حدود ۵۲ میلیون دلار مربوط به معاملات فروش استقراضی (Short) بوده است. وضعیت کلی ده رمزارز برتر از نظر ارزش بازار، با استفاده از داده‌های میهن بلاکچین در تصویر زیر قابل مشاهده است.

قیمت ۱۰ رمزارز برتر
منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا