اخبار عمومی

صرافی BitMEX به نقض قانون رازداری بانکی به مدت ۵ سال اعتراف کرد

وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) از اعتراف صرافی ارز دیجیتال بیت‌مکس و ۴ تن از مدیران آن به نقض قانون رازداری بانکی (BSA) خبر داد. ظاهرا بیتمکس تایید کرده که از سپتامبر ۲۰۱۵ تا سپتامبر ۲۰۲۰ در احراز هویت مشتریان (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) کوتاهی کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بر اساس اسناد دادگاهی که به تازگی منتشر شده است، این صرافی ارز دیجیتال که در سیشل مستقر است، عمداً برنامه احراز هویت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) در صرافی خود را از سپتامبر ۲۰۱۵ تا سپتامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی نکرده است. کمیسیون معاملات آتی (CFTC) این صرافی را به «ارائه خدمات معاملات غیرقانونی با رمزارزها به مشتریان ایالات متحده» متهم کرده و وزارت دادگستری نیز چهار نفر از کارمندان صرافی را به نقض قانون رازداری بانکی متهم کرده است.

BitMEX: رعایت نکردن قوانین رازداری بانکی و مبارزه با پولشویی

بر اساس اعلامیه‌ای که وزارت دادگستری ایالات متحده در روز چهارشنبه منتشر کرد، BitMEX به نقض قانون رازداری بانکی اعتراف کرده است.

طبق گزارش وزارت دادگستری، صرافی BitMEX تا سپتامبر ۲۰۲۰ به مشتریان اجازه می داد تا به صورت ناشناس، بدون ارائه هیچ گونه اطلاعات یا مدارک شناسایی، ارزهای دیجیتال خود را معامله کنند و صرافی خود را، به عنوان مکانی که مشتریان خرده‌فروش می‌توانند بدون تأیید نام واقعی خود معامله کنند، تبلیغ می‌کرد. دادستان‌ها می‌گویند که به دلیل استانداردهای ضعیف قوانین مبارزه با پولشویی و احراز هویت مشتری در BitMEX، این صرافی به مکانی برای پولشویی و نقض تحریم‌ها تبدیل شده بود.

همانطور که بنیانگذاران و کارمندان قدیمی BitMEX در دادگاه فدرال در سال ۲۰۲۲ اعتراف کردند، این شرکت، یکی از برترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ بدون هیچ گونه برنامه واقعی ضد پولشویی در ایالات متحده فعالیت می‌کرد، که این خلاف قوانین ایالات متحده است. دامیان ویلیامز (Damian Williams)، دادستان ایالات متحده، در بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری اعلام کرد:

در نتیجه، صرافی BitMEX خود را به ابزاری برای فرار از تحریم و پول‌شویی‌های در مقیاس بزرگ تبدیل کرد، که این موضوع تهدیدی جدی برای یکپارچگی سیستم مالی محسوب می‌شود.اعتراف امروز آن‌ها به جرمشان، نشان می‌دهد که شرکت‌های ارز دیجیتال، برای بهره بردن از بازار آمریکا، باید طبق قوانین آمریکا عمل کنند.


با این حال، BitMEX همچنین به دروغگویی به یک بانک خارجی، به عنوان بخشی از جرم نقض قانون رازداری بانکی خود اقرار کرد. طبق اسناد دادگاه، این شرکت و مدیران آن اطلاعات نادرستی به یک بانک بین‌المللی ناشناس دادند تا بانک را متقاعد کنند تا یک حساب بانکی برای یک شرکت به اسم Shine Effort Inc. Limited، یک شرکت پوشالی (Shell Company)، تاییس کند، این شرکت پوشالی توسط دلو (Dello) مدیریت می‌شد، که در نهایت صرافی BitMEX صاحب آن بود.

سخنگوی وزارت دادگستری از اظهار نظر در مورد اینکه چرا اتهامات علیه BitMEX، چهار سال پس از طرح همان اتهامات علیه همان چهار تن از مدیران آن مطرح شد، خودداری کرد.

BitMEX هنوز محکوم نشده است. این پرونده توسط جان جی کولتل، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده از ناحیه جنوبی نیویورک، نظارت می شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا