اخبار خارجی

صرافی بیتمکس متهم شد؛ بیش از ۴۵۰۰۰ بیت کوین از این صرافی خارج شد

به نظر می‌رسد صرافی‌های جمینای، بایننس، OKEx و هیوبی از ریزش بیتمکس بیشترین سود را برده‌اند.

بیش از ۴۵,۰۰۰ بیت کوین از صرافی بیتمکس برداشت شده است، زیرا دولت آمریکا اتهام‌هایی علیه این صرافی و مدیریت آن عنوان کرده است. در تاریخ ۱ اکتبر، دو ضربه سهمگین به بیتمکس وارد شد. در مورد اول، کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) و وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) اتهاماتی علیه این صرافی عنوان کردند. اندکی پس از آن، اتهاماتی از جانب دولت آمریکا علیه موسسان این صرافی شامل آرتور هایس مدیرعامل بیتمکس بیان شد. بازار نیز با کاهش شدید در بسیاری از ارزهای دیجیتال برتر به این خبر واکنش نشان داد.

پس انداز بیت کوین صرافی بیتمکس

این اولین بار طی چند ماه اخیر نیست که بیتمکس با اتهامات مختلفی مواجه شده است. اولین بار اعتماد به این صرافی هنگامی از دست رفت که کاربران در پنج‌شنبه سیاه با قطع دسترسی خود به صرافی مواجه شدند. این موضوع باعث شد که کاربران نتوانند به معامله یا دریافت ارزهای دیجیتال بپردازند. اگرچه از آن زمان تا اتهامات اخیر، کاربران بیش از ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین برداشت کرده‌اند، اما خروج بیت کوین طی دو روز اخیر به نظر بی‌سابقه است.

2

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Crystal Blockchain، طی کمتر از ۴۸ ساعت، بیش از ۴۵,۰۰۰ بیت کوین از این صرافی خارج شده است. در این بین، به نظر می‌رسد صرافی‌های جمینای و بایننس و پس از آنها، صرافی‌های OKEx و هیوبی بیشترین سود را از این موضوع برده‌اند. بیش از ۲۰,۰۰۰ بیت کوین از بیتمکس به این ۴ صرافی انتقال یافته است.

هنوز مشخص نیست که آیا بیتمکس همانند بسیاری از صرافی‌های پیش از خود به دست فراموش سپرده خواهد شد یا این شرکت به بقای خود ادامه خواهد داد. لنس مورگین (Lance Morginn) مدیرعامل Blockchain Intelligence Group و مامور ناظر ویژه سازمان امنیت ملی گفته است که محتمل‌ترین پیامد این موضوع، جرایم مالی و اخذ تعهدنامه از بخشی از مدیران اجرایی بیتمکس در خصوص عدم مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی در آینده است.

هایس همراه با بن دلو (Ben Delo) و ساموئل رید (Samuel Reed) به جرایم مدیریت و اداره پلتفرم معاملاتی بدون مجوز و هم‌چنین نقض قوانین CFTC نظیر قوانین اقدامات ضدپولشویی و احراز هویت کاربران متهم شده‌اند.

در اقدامی جداگانه، وزارت دادگستری آمریکا نیز اتهام دیگری علیه هایس، دلو، رید و گرگ دایر (Greg Dwyer) سرپرست توسعه تجاری بیتمکس در خصوص نقض قانون اطلاعات محرمانه بانکی عنوان کرده است. طبق بیانیه DOJ، رید روز پنج‌شنبه در ماساچوست دستگیر شده است و در همان ایالت در دادگاه فدرال حاضر خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا