متوسط مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ هودلرهای بیت کوین چطور می‌توانند کسب درآمد کنند؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی سعی دارد راه‌هایی که هودلرهای بیت کوین ، می‌توانند از آن درآمد منفعل کسب کنند را توضیح دهد.

 

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، راه‌های کسب درآمد منفعل را برای کاربران به اشتراک می‌گذارد.

چگونه با بیت کوین درآمد منفعل داشته باشیم؟

بیت کوین و درآمد منفعل

آنتونی در پاسخ به این سوال در ابتدا تنها روشی که هودلرهای بیت کوین برای کسب درآمد دارند را هودل کردن آن دانست. که با انجام این کار به احتمال زیاد بعد از مدتی شاهد افزایش آن خواهید بود. اما مشکل هودل کردن شاید این باشد که شما از این طریق سودی کسب نمی‌کنید. پس برای داشتن درآمد منفعل باید از سرمایه خود استفاده کنید که اینکار همراه ریسک است. برای مثال می‌توانید سرمایه خود را در شرکت‌های استارت آپی قرار دهید یا از طریق صرافی‌ها به کسب درآمد بپردازید.

البته باید در نظر بگیرید که با اینکار علاوه بر اینکه باید سرمایه خود را در اختیار دیگران قرار دهید، ریسک‌های مانند سرقت یا مسدود شدن آن که در سیستم‌های متصدی وجود دارد را نیز قبول کنید. روش‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد مثل اینکه بیت کوین خود را تبدیل به تعداد زیادی آلتکوین کنید اما احتمال اینکه ارزش همه آنها از بین برود را نیز باید در نظر بگیرید. سیستم‌های وام‌دهی بیت کوین نیز وجود دارند اما معمولا اینگونه شرکت‌ها که این خدمات را ارائه می‌دهند، شرکت‌های متصدی هستند پس باید شما کوین خود را در اختیار آنها قرار بدهید که این کار نیز بدون ریسک نخواهد بود. پس چه راهی برای کسب درآمد بدون واگذاری بیت کوین به شخص دیگری وجود دارد؟

استفاده از دیفای برای کسب درآمد چگونه است؟

آنتونی این کار را اینگونه شرح می‌دهد که، ابتدا می‌توانید بیت کوین خود را تبدیل به اتر یا استیبل کوین Dai کنید و آنها را در پلتفرم‌های بسیار زیادی که در این اکوسیستم برای وام دهی وجود دارد قرار دهید و کسب درآمد کنید. روش اصلی این پلتفرم‌ها نیز بر این اساس است که درآمد شما از طریق کسانی که از این سیستم‌ها وام دریافت می‌کنند و در مقابل آن هزینه‌ای پرداخت می‌کنند، بدست می‌آید.

اما آیا این کار بدون ریسک است؟ آنتونی اما این کار را نیز با ریسک زیاد می‌داند زیرا اولا شما از بلاکچین بیت کوین به اتریوم می‌روید که از نظر امنیت، سطح پایین‌تری دارد. علاوه بر این ریسک‌های جدیدی نیز در استفاده از این پلتفرم‌ها وجود دارد. مشکل الگوریتم اجماع اتریوم و کارمزدهای بسیار زیاد در آن ممکن است سبب از دست رفتن سرمایه شما بشود. اما شاید مهمترین ریسک آن استفاده از قراردادهای هوشمند باشد. مهم نیست که از چه پلتفرمی استفاده می‌کنید، چون تقریبا غیرممکن است که تضمین کنیم که یک قرارداد هوشمند بدون هیچگونه ایرادی است.

پس تمام این کارها ریسک بسیار بیشتری از نگه‌داشتن بیت کوین دارند اما بدون ریسک، کسب درآمد بیشتر نیز وجود ندارد. پس این کار به عهده هر فردی است که حاضر است چه مقدار ریسک برای کسب درآمد را بپذیرد. پس قبل از سرمایه‌گذاری باید میزان ریسکی که حاضرید قبول کنید را نیز همیشه باید محاسبه کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا