مقالات عمومی

مقابله با تقلب؛ اسکن چهره توسط خود پرداز های بلاک چینی!

نمونه های اولیه خود پرداز های بلاک چینی مدرن به شیوه ای بی نظیر در حال مستقر شدن در عربستان سعودی هستند و دسترسی به دارایی دیجیتالی را برای کاربران فراهم می کنند. این خود پرداز ها از اسکنر های بیومتریک استفاده می کنند تا چهره هر صاحب حساب را به عنوان بخشی از فرآیند تایید هویت پنج فاکتوری اسکن کنند که این فرآیند توسط یک برنامه بلاک چینی ایمن شده و بزرگترین فراهم آورندگان خود پرداز در خاور میانه در حال استفاده از این روش می باشند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

شناخت چهره ای بیومتریک با استفاده از بلاک چین

این خود پرداز ها نتیجه مشارکت بین (Alhamrani Universal (AU و یک پلتفرم هویت موبایلی بلاک چینی با نام ShoCard می باشند. فرآیند تایید هویت پنج عاملی شامل اسکن چهره، ShoCard ID، یک کد QR، آی دی های جلسه و برچسب های زمانی در میان دیگر روش های تصدیق است که هدف آنها بررسی و تایید کامل هر کاربر می باشد.

این سیستم روش سنتی حفظ کد های چهار رقمی را در تلاش برای مبارزه با تهدید همواره موجود کلاه برداری در کارت های اعتباری را لغو می کند. این کلاه برداری ها بسیار آسان و با یک سیستم PIN بسیار ساده و در یک بازار سیاه در حال رشد برای کارت های اعتباری صورت می گیرد.

خودپرداز بیت کوین

کلاه برداری کارت های اعتباری در فضای دارک وب

در گذشته، سیستم PIN ساده بود اما به شیوه ای عالی عملکردی بود. اما با ظهور دارک وب و بازار های سیاه شلوغ آن برای اسلحه، دارو، ابزار های هک و کارت های اعتباری برای سال ها از اقدامات بنیادین موجود برای جلوگیری از کلاه برداری پیش افتادند.

مطالعه ای توسط Gemini Advisory نشان داد که ۶۰ میلیون کارت اعتباری سال گذشته به مخاطره افتاده اند و تنها در ایالات متحده بر روی دارک وب به فروش رفته اند. جزئیات کارت های اعتباری به روش های مختلفی بدست آورده می شود که از جمله این روش ها می توان به هک پایگاه داده شرکت های برجسته و کلاه برداری های فیشینگ اشاره نمود. بنا به گزارش CCN، هر کارت را بر روی دارک وب با قیمتی بین ۱۰ تا ۴۵۰ دلار بسته به محدوده خرید آن می توان فروخت.

خریداران می توانند جزئیات کارت اعتباری را برای انجام خرید های دیجیتال بخرند و یا افراد طمع کار تر یک شبیه فیزیکی کارت را بخرند که از آن بتوان برای در آوردن هزار ها دلار پول نقد از خود پرداز ها استفاده کرد.

مورد دوم برای پیگیری مشکل تر می باشد زیرا یک کاربر در واقع نیاز به PIN دارد و چهره اش را در هنگام برداشت پول از خود پرداز می پوشاند که ممکن است هزاران مایل به دور از کپی اصلی کارت اعتباری شبیه سازی شده باشد. از طریق تایید هویت بیومتریک پنج عاملی، این روش کپی گرفتن از کارت ها و برداشت مقادیر کوچک غیر ممکن می شود و در اساس باید گفت که منسوخ می شود و به بانک ها و فراهم آورندگان سرویس های مالی اجازه می دهد که سرانجام از مجرمان دارک وب سبقت بگیرند.

نمونه اولیه

این نمونه اولیه توسط AU در حال راه اندازی است که این شرکت بیش از ۵۰ درصد سهام بازار خود پرداز ها را در عربستان صعودی کنترل می کند. این نمونه اولیه برای اطلاعات ارتباطی بین بانکی در تعدادی از موسسات و فراهم آورندگان سرویس ها طراحی شده است.

خود پرداز ها از فناوری بلاک چین برای تایید هویت هر کاربر بدون دسترسی به پایگاه داده بانک استفاده می کنند. فناوری ShoCard برای محافظت از حریم خصوصی کاربر در خلال فرآیند تایید هویت طراحی شده است و سبب امضای دیجیتال صحیح با مسیر های بازرسی غیر قابل نابودی، تایید تراکنش و ورود راحت و بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور می شود.

این فرآیند هنوز در حال آزمایش است و خودپرداز ها به زودی راه اندازی خواهند شد و به ادعای Armin Ebrahimi مدیر عامل ShoCard باعث متوقف کردن کلاه برداری کارت حضوری در هر خود پردازی خواهند شد که مجهز به این فناوری باشد. او ابراز داشته که:

راه حل ShoCard مسئله کلاه برداری کارت در خود پرداز ها را حل می کند که این مشکل همچنان به آزار بانک ها و مصرف کنندگان ادامه می دهد. این راه حل به خوبی با فناوری خود پرداز موجود تناسب دارد که معمولا از قبل بر روی آنها دوربین نصب شده است و تجربه مشتری را تا آنجا که ممکن است بی نظیر می سازند. همزمان این روش از فناوری بلاک چین هم استفاده می کند تا از هویت افراد در حالی که اطلاعات مورد نیاز بانک برای برداشت قانونی را تایید می کنند، محافظت کند.

Tariq Abdat مدیر عامل Alhamrani Universal ابراز داشته که این نوآوری بخشی از یک حرکت ملی گسترده تر برای تحول دیجیتال در عربستان صعودی است.

ما خرسندیم که داریم با ShoCard کار می کنیم تا خود پرداز بیومتریک بلاک چینی را توسعه دهیم که نقش برجسته ای در کم کردن تقلب برای مصرف کنندگان بازی خواهد کرد. تحول دیجیتال، ستون کلیدی چشم انداز عربستان 2030 می باشد و همکاری با شرکای فناوری مورد اعتماد مانند ShoCard به ما اجازه می دهد که راه حل هایی را ارائه دهیم که تقاضای همواره در حال رشد برای نوآوری را تامین کنند.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا