رمزارز در ایران

محمد علی مداح: تا ۱۰ سال آینده زندگی افراد با بلاک چین تغییر می‌کند

چالش‌ها و کاربردهای تکنولوژی بلاک چین در الکام‌تاکز به بحث گذاشته شد.

محمد علی مداح کارشناس حوزه بلاک چین در توضیح چالش‌ها و کاربردهای این تکنولوژی گفت:

برخی نرم‌افزارها به دلیل دارا بودن سیستم مرکزی، هزینه‌های زیادی را به کاربران تحمیل می‌کند اما از آنجایی که جایگزینی برای این سرویس‌ها وجود ندارد افراد مجبور به استفاده از آن است.

وی با بیان این که حرکت به سمت سیستم‌های غیر متمرکز ایده‌آل است، گفت:

سیستم غیر متمرکزی که در دو ساختار مدیریتی و جنبه فیزیکی غیر متمرکز باشد مناسب‌ترین حالت شناخته شده است.

این کارشناس حوزه بلاک چین اعلام کرد:

در سیستم مالی تا چند سال گذشته نقل و انتقال بدون حضور بانک غیر ممکن به حساب می‌آمد اما از سال ۲۰۰۸ و در اوج مشکلات مالی آمریکا، انتشار مقاله‌ای در خصوص انجام معاملات مالی بدون حضور بانک شرایط را دگرگون کرد و شاید تا ۱۰ سال آینده زندگی تمامی افراد به واسطه این تکنولوژی تغییر کند.

مداح در توضیح روند کاری بیت کوین و سیستم بلاک چین گفت:

بانک مرکزی اطلاعاتی مشتریان خود را همانند دفتر کلی نزد خود نگه می دارد که این امر در فناوری بلاک چین صفحه‌ای است و از داوطلبین می خواهد که هر صفحه را طراحی کنند که در صورت عملکرد درست به آنها جوایزی تعلق می‌گیرد.

وی گفت:

در صورت تایید صفحه ایجاد شده جوایز تعلق گرفته به افراد ارزش مالی همانند بیت کوین است که در بازه‌های زمانی مختلف قیمت‌های متنوعی دارد.

منبع
ایران الکامپ

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا