اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

بلاک چین کلید حل بحران مالی جهانی در آینده است!

نایب رییس سابق بانکداری سرمایه گذاری JPMorgan بیان کرد که فناوری بلاک چین می‌تواند کلید حل بحران مالی جهانی در آینده باشد.

پنگ هادونگ که در حال حاضر مشاور افتخاری موسسه بلاک چین آسیایی است، بیان کرد که تجربه وی در JPMorgan در اوج بحران مالی ۲۰۰۸ او را به فکر برد. به نظر او بلاک چین می‌تواند فناوری موثر برای برقراری شفافیت و اعتماد در سیستم اقتصادی جهانی باشد. وی اذعان داشت:

وقتی سال ۲۰۰۷ در JPMorgan شروع به کار کردم، ۱۳ نفر دارایی ۴۰ میلیارد دلاری بانک را مدیریت می‌کردند. هنگامی که بحران مالی ۲۰۰۸ در بدترین دوره خود بود، میانگین زیان روزانه ۳۰۰ میلیون دلار بود. من به تدریج متوجه شدم که فناوری بلاک چین می‌تواند کلید حل مشکلات بحران مالی جهانی در آینده باشد.

هادونگ می‌گوید درحالی که این فناوری در مراحل اولیه رشد خود می‌باشد با این حال چشم انداز توسعه آن بی حد و مرز است. وی نوآوری های بنیادین بلاک چین را نقطه قوتی برای کاهش چشمگیر خطرات و بحران های مالی جهانی دانست و معتقد است که این فناوری می‌تواند با کمترین هزینه یک مکانیزم اعتمادسازی ایجاد کند. این نوآوری های بنیادین شامل ایجاد سیستم های شفاف و تفکیک شده می‌باشند.

در حالی که سیاست دولت چین در مورد ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز همچنان سختگیرانه می باشد، بلاک چین در حال جذب رهبران سیاسی، آکادمیک و مالی این کشور است. به طوری که حتی رئیس جمهور این کشور، ژی جینپینگ از پتانسیل آن تمجید کرد.

روزنامه رسمی وزارت علوم و فناوری چین هفته گذشته گزارش داد که این کشور یک گروه پژوهش بین المللی در زمینه استاندارد سازی اینترنت اشیاء (IoT) و فناوری بلاک چین را هدایت می‌کند.

در روز ۱۶ جولای وزیر فناوری اطلاعات چین از کشور خواست که نیروها را برای توسعه بلاک چین به عنوان یک فناوری اصلی در اقتصاد دیجیتال جدید متحد کنند و با کاهش محدودیت های سازمانی به ایجاد بستری برای یکپارچه‌سازی این تکنولوژی کمک کنند.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا