اخبار عمومی

بلاک‌استریم سال آینده از دستگاه ایسیک استخراج بیت کوین خود رونمایی می‌کند

آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت بلاک‌استریم (Blockstream)، اعلام کرده است که در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۴ از دستگاه ایسیک (ASIC) خود رونمایی خواهد کرد. این شرکت در زمینه تولید دستگاه‌های موردنیاز برای استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند و مدت‌ها است که قصد دارد دستگاه مذکور را عرضه کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌دسک، بلاک‌استریم در سال ۲۰۲۱ شرکت «Spondoolies» را خریداری کرد که در زمینه تولید سخت‌افرازهای ماینینگ فعالیت می‌کرد. تیم مرکزی Spondoolies سپس وارد بخش ماینینگ بلاک‌استریم شدند تا تحت رهبری مدیرعامل قبلی آن، یعنی آصف گیلبوا (Assaf Gilboa) و همچنین کریس کوک (Chris Cook) به فعالیت خود ادامه دهند.

در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱)، بلاک‌استریم ۱۲۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری و اعلام کرد که همچنان به جذب سرمایه بیشتر ادامه می‌دهد. ASIC جدید این شرکت در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ عرضه شود؛ اما آدام بک اعلام کرده است که عرضه آن احتمالا تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴ طول می‌کشد. او در این باره گفته است:

۲ راه برای تولید این دستگاه وجود دارد. یکی از آن‌ها این است که قبل از تولید صنعتی آن، یک نمونه محدود آزمایشی بسازیم. در این صورت، محصول اصلی در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۴ آماده می‌شود.

بک و تیم اجرایی او، علاوه بر بلاک‌استریم در حال توسعه دیگری به اسم لیکویید (Liquid) هستند. لیکویید یک زنجیره جانبی است که با بلاکچین اولیه بیت کوین و جید (Jade)، کیف پول سخت‌‌‌افزاری این ارز دیجیتال، در تعامل است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا