اخبار خارجی

کوین BNB در رتبه سوم و پولکادات در رتبه چهارم بازار رمز ارزها قرار گرفت

در هفته گذشته توکن بومی شبکه بایننس BNB توانست بعد از بیت کوین و اتریوم در رتبه سوم قرار بگیرد. امروز توکن DOT متعلق به شبکه پولکادات تتر را از پیش روی برداشت و در جایگاه چهارم برترین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار قرار گرفت. طی ساعات گذشته قیمت کوین ADA ارز دیجیتال بومی شبکه کاردانو، به بالاتر از ۱ دلار رسید. رقابت آلتکوین‌ها برای تصاحب جایگاه برتر در لیست ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار، بالا گرفته است.

به دنبال بیت کوین که روز گذشته توانست بالاترین قیمت تاریخ خود را رقم بزند، سایر ارزهای دیجیتال نیز به محدوده قیمت های جدید وارد شده‌اند و لحظه به لحظه رکوردهای قبلی خود را جابجا می‌کنند. در پی این افزایش قیمت‌ها ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال رقم ۱.۷ تریلیون دلار را پشت سر گذاشت.

کوین BNB سزاوار رتبه جدید

کوین BNB با رشد چشمگیر قیمت خود در هفته گذشته توانست جایگاه سوم را از استیبل کوین تتر بگیرد. در حال حاضر این کوین به قیمت ۲۹۹ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار معادل آن بیش از ۴۵ میلیارد دلار است.

BNB یکی از بهترین عملکردها را در میان ارزهای دیجیتال از خود نشان داده است و تنها در ۷ روز گذشته بیش از ۱۲۰٪ افزایش قیمت را تجربه کرده است. زنجیره هوشمند بایننس شبکه‌ای است که توسعه دهندگان می‌توانند از آن برای ساختن دارایی‌های دیجیتال و برنامه‌های غیر‌متمرکز استفاده کنند. یکی از دلایل افزایش اخیر BNB ممکن است ناشی از خبر راه‌اندازی مزرعه نقدینگی جدیدی در لانچ پول بایننس به نام DODO باشد. دودو یک صرافی غیر متمرکز چینی است که روی شبکه هوشمند بایننس BSC راه‌اندازی شده است.

در تاریخ ۱۹ فوریه (۱ اسفند) کاربران بایننس قادر به واریز BNB و استیبل کوین BUSD و برای اولین بار به استیکینگ اتر، BETH در سه فارم مختلف شده اند تا یک میلیون توکن DODO دریافت کنند. توزیع این توکن طی دو هفته آتی انجام خواهد شد.

نمودار قیمت بایننس کوین BNB

پولکادات رتبه چهارم ارزهای دیجیتال را تصاحب کرد

در ۲۴ ساعت گذشته بازار آلتکوین‌ها رشدهای زیادی را شاهد بوده است. رکورد جدید قیمت اتریوم بالای ۲۰۰۰ دلار ثبت شد. بعد از آن پولکادات توانست با رشد ۲۰٪ نسبت به روز قبل به قیمت ۳۹.۳۰ دلار صعود کند. اخبار مثبت بر رالی قیمت DOT تاثیر گذار بودند. در نتیجه کوین DOT با تصاحب جایگاه تتر هم اکنون در رتبه چهارم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

در زمان نگارش این خبر هر واحد ارز دیجیتال پولکادات به قیمت ۳۸.۱۲ دلار خرید و فروش می‌شود و ارزش کل بازار آن معادل ۳۴.۴ میلیارد دلار است.

آیا قیمت بیت کوین از پولکادات پیروی می‌کند؟

در حال حاضر ارزهایی در رتبه‌های بالا قرار گرفته‌اند که زیرساخت‌های مناسبی برای رشد پروژه‌های دیفای فراهم آورده‌اند.
اخبار مرتبط با به‌روز رسانی شبکه کاردانو در رشد قیمت ارز ADA تاثیر گذار بوده است. ساعاتی قبل کوین ADA توانست به بالای ۱ دلار صعود کند. بالاترین قیمت ثبت شده ADA معادل ۱.۳۳ دلار است که از سال ۲۰۱۸ تا کنون این رکورد جابجا نشده است.
تیم کاردانو در سال‌های اخیر بر روی بروز رسانی شبکه اصلی آن کار کرده‌اند و قرار است فاز جدید این شبکه تا چند روز دیگر در ابتدای ماه مارس راه‌اندازی شود. در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال ADA معادل ۱.۰۷ دلار است و در لیست ارزهای دیجیتال توانسته است ریپل را پشت سر بگذارد و در رتبه ششم قرار بگیرد.
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا