مرورگر بریو در حال تبدیل شدن به امن ترین مرورگر دنیا؛ عبور تعداد کاربران بریو از مرز ۱۰ میلیون

مرورگر بریو (Brave) شاهد رشد قابل توجهی در تعداد کاربران خود است و طی ۳ هفته اخیر توانسته است ۱.۷ میلیون کاربر فعال دیگر به دست آورد.

از زمان عرضه نسخه ۱.۰ این مرورگر در اواسط ماه نوامبر، بریو اعلام کرد که این مرورگر متن باز با افزایش ۱۹ درصدی تعداد کاربران در تمام دستگاه ها، ۱.۷ میلیون کاربر فعال دیگر به دست آورده است. در مقایسه با سال گذشته، اعداد و ارقام بسیار افزایش یافته اند. تعداد کاربران فعال ماهانه این مرورگر ۲ برابر شده و تعداد کاربران فعال روزانه آن نیز با افزایش ۳ برابری به ۳.۳ میلیون کاربر رسیده است.

بخشی از استراتژی این مرورگر شامل پاداش دادن به تولیدکنندگان محتوا به صورت توزیع خودکار توکن BAT به سایت هایی است که کاربران به طور مرتب مشاهده می‌کنند. تعداد ثبت نام ها در این مرورگر بیانگر این موضوع می‌باشد که تولیدکنندگان محتوا، بریو را به عنوان درگاه درآمد قابل توجهی می‌شناسند و به آنها امکان می‌دهد تا کمک های مالی را دریافت کنند.

تاکنون تعداد تولیدکنندگان محتوای تایید شده در این پلتفرم به بیش از ۳۴۰,۰۰۰ نفر رسیده است. اکثر این تولیدکنندگان محتوا (۲۲۹,۰۰۰ کاربر) در یوتیوب حضور دارند و پس از آن توییتر (۳۷,۰۰۰ کاربر)، وبسایت های شخصی و تجاری (۳۸,۰۰۰ کاربر) و توییچ (۱۸,۰۰۰ کاربر) قرار دارند.

بریو و جنگ مرورگرها

طبق گزارش اوایل سال جاری Crypto Briefing، بریو مسیر طولانی دارد تا به موفقیت کروم برسد. هرچند این مرورگر در کنار سایر مرورگرها نظیر اپرا و فایرفاکس به خواسته مهم کاربران خود بسیار توجه می‌کند. نکته ای که به نظر می‌رسد گوگل و مرورگر کروم از آن چشم پوشی کرده اند، حریم خصوصی است.

بریو با مسدودسازی خودکار تمام تبلیغات اشخاص ثالث، رصدکنندگان عملکرد کاربران در فضای اینترنت و نمایش خودکار ویدئوها، امنیت را در اولویت خود قرار داده است. تنظیمات بیشتر مرتبط با حریم خصوصی نیز در بخش تنظیمات این مرورگر وجود دارد.

علاوه بر این، به عنوان بخشی از نسخه ۱.۰، بریو ویژگی پاداش های بریو (Brave Rewards) را ارائه می‌دهد. برای کسانی که علاقه مند هستند می‌توان گفت که این ویژگی، به طور خودکار مقدار زمانی که کاربران صرف سایت های خاصی می‌کنند را محاسبه می‌کند. سپس این ویژگی، متناسب با زمانی که کاربران صرف کرده اند به آنها توکن BAT ارسال خواهد کرد. این توکن بین کاربران، تبلیغات کنندگان و ناشران حاضر در بلاک چین اتریوم قابل تبادل است. هم چنین، کاربران می‌توانند این پاداش ها را نقد کنند یا با پاداش های دیگر نظیر کارت های هدیه یا تخفیف رستوران ها تبادل کنند.

تمام این ویژگی ها بخشی از هدف بریو برای تغییر تبلیغات اینترنتی و نحوه کسب درآمد توسط تولیدکنندگان محتوا است. به جای وابستگی به تبلیغات، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند با ارائه خدمات مستقیم به کاربران، درآمد کسب کنند. ویژگی دیگری که این موضوع را تشویق می‌کند، انعام دادن از طریق بریو است که به کاربران امکان می‌دهد تا به محتواهای مفید پاداش دهند.

نظرات مثبت در خصوص نسخه ۱.۰ بریو، خبر خوبی برای کاربرانی است که به دنبال حذف تبلیغات مزاحم، محتواهای بی ارزش و دریافت اطلاعات بدون اجازه آنها هستند.

بریو در صدد عرضه به روزرسانی های بیشتر در هفته های آتی است.


منبع cryptobriefing
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر