تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا؛ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازار همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد و با جنگ گاوها و خرس‌ها برای به دست گرفتن کنترل بازار، نوسان بیت کوین احتمالا برای چند روز دیگر نیز ادامه پیدا کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های Farside Investors در ۳ می (۱۴ اردیبهشت) و ۶ می (۱۷ اردیبهشت)، پس از اینکه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین جریان ورودی ۵۹۵ میلیون دلاری جذب کردند، در ۷ می (۱۸ اردیبهشت) ورق برگشت و با خروج ۱۵.۷ میلیون دلار مواجه شد.

صرف نظر از عدم قطعیت کوتاه‌مدت، نظر آنتونی پامپلیانو (Pompliano)، برای بلندمدت صعودی باقی مانده است. پامپلیانو در مصاحبه با CNBC گفت که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه بیت کوین به سقف خود در بالای ۵۰٬۰۰۰ دلار رسیده است که نشان می‌دهد روند بلندمدت صعودی خواهد بود.

نقشه حرارتی ارزهای دیجیتال - منبع: Coin360
نقشه حرارتی ارزهای دیجیتال – منبع: Coin360

با این حال، نزول بازار، سرمایه‌گذاران نهادی را از سرمایه‌گذاری در ETF بیت کوین منصرف نکرده است. شرکت تریدینگ کمی Susquehanna International Group در پرونده خود اعلام کرد که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ بیش از ۱ میلیارد دلار از سهام ETF های بیت کوین را خریداری کرده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بازیابی قیمت بیت کوین (BTC) در ۶ می (۱۷ اردیبهشت) به سدی در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۵٬۸۲۹ دلار، موج قرمز رنگ) برخورد کرده است که نشان می‌دهد خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

قیمت بیت‌کوین ممکن است به ۵۹٬۶۰۰ دلار کاهش پیدا کرده و سپس به ۵۶٬۵۰۰ دلار برسد. این سطح حمایت مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر سطح ۵۶٬۵۰۰ دلار نیز شکسته شود، احتمالا توقف بعدی در سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در ۵۴٬۲۹۸ دلار و سپس ۵۰٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر گاوها قصد داشته باشند از این حرکت نزولی جلوگیری کنند، باید سریعا قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند. در چنین حالتی، قیمت بیت‌کوین می‌تواند مومنتوم صعودی گرفته و رالی خود را به سمت مقاومت بالاسری در ۷۳٬۷۷۷ دلار شروع کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از ناحیه بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۱۱۶ دلار، موج آبی رنگ) و خط مقاومت در الگوی کانال نزولی هستند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد که با کاهش قیمت اتریوم (ETH) به زیر حمایت مهم ۲٬۸۵۰ دلاری، موقعیت خود را مستحکم کنند. در چنین سناریویی، اتریوم می‌تواند گام روند نزولی بعدی خود را به خط حمایت این کانال شروع کند.

اما اگر قیمت از سطح ۲٬۸۵۰ دلار به بالا بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که گاوها با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند. گاوهای بازار برای تغییر روند احتمالی، باید قیمت اتریوم را به بالای خط مقاومت کانال برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی

بی‌ان‌بی (BNB) در چند روز اخیر، نزدیک به میانگین‌های متحرک در حال معامله بوده است که نشان‌دهنده عدم قطعیت در رابطه با جهت حرکت بعدی است.

نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت بی‌ان‌بی زیر میانگین‌های متحرک حفظ شود، خرس‌ها تلاش خواهند کرد آن را تا ۵۳۶ دلار و سپس تا حمایت اصلی ۴۹۵ دلار کاهش دهند. یک جهش از این سطح نشان می‌دهد که احتمالا نوسان قیمتی برای مدت طولانی‌تری ادامه پیدا خواهد کرد.

اگر قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد و سطح ۶۳۵ دلار را بشکند، نشان‌دهنده این خواهد بود که گاوها در حال غلبه بر خرس‌ها هستند. در چنین حالتی، احتمالا روند صعودی به سمت هدف بعدی در ۶۹۲ دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا (SOL) در چند روز اخیر بین ۱۶۲ دلار و ۱۲۶ دلار در حال نوسان بود که نشان از بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها در رابطه با جهت حرکت بعدی دارد.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۶ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی خط میانه، نشان از برتری خاصی چه برای گاوها و چه خرس‌ها ندارد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت سولانا را به زیر سطح ۱۲۶ دلار برسانند. یک شکست به زیر این حمایت می‌تواند روندی نزولی به سمت حمایت روانی ۱۰۰ دلار را شروع کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت سولانا به بالا بازگردد و سطح ۱۶۲ دلار را بشکند، نشان‌دهنده این خواهد بود که احتمالا فاز اصلاحی به پایان رسیده است. در چنین سناریویی، احتمالا رالی سولانا به ۱۸۵ دلار و سپس ۲۰۵ دلار شروع خواهد شد. انتظار می‌رود در این سطح خرس‌ها مقاومت شدیدی نشان دهند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا