تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین در تایم فریم روزانه

در پی افزایش قیمت مجدد بیت کوین به بالای ۵۹ هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال باز هم مملو از هیجانات صعودی شد. در پی این رشد قیمت با تحلیل تکنیکال سه ارز برتر بازار رمزارز یعنی بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) همراه شما هستیم.

به گزارش میهن بلاکچین، یکی از سبک‌های تحلیلی در بررسی تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال، روش ICT است. برخی از تریدرها و معامله‌گران بازار رمزارز با تلفیق تحلیل «تکنیکال به سبک پرایس اکشن از روش ICT» و تحلیل کلاسیک به بررسی جفت‌ارزهای معاملاتی می‌پردازند. البته همواره لازم است بر اساس بینش خود و آنالیز انواع داده‌های آنچین، فاندامنتال و توجه به شرایط احساسات بازار و با رعایت مدیریت سرمایه به معامله بپردازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه (BTC/USDT-1D)

بیت کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و بعد از پشت سر گذاشتن تارگت ۵۶۰۰۰ دلاری هدف بزرگ‌تر ۶۲۵۰۰ دلاری را در ذهن می‌پروراند. در ساعات اخیر، بیت کوین با پشتِ سر گذاشتن قیمت ۵۹۰۰۰ دلاری باز هم به مسیر خود ادامه داده است.

بر اساس آنالیز روند و نواحی مشخص شده در چارت روزانه قیمت بیت کوین، انتظار اصلاح قیمت برای پادشاه ارزهای دیجیتال بی‌جهت نیست. این اصلاح در سناریو اول می‌تواند تا محدوده اوردر بلاک و قیمت ۴۹۰۰۰ دلار صورت بگیرد. البته باید در نظر بگیریم سناریو دوم می‌تواند بیت کوین و تمام بازار ارزهای دیجیتال را به یک اتاق جراحی بزرگ، راهی کند. چراکه در این سناریو اصلاح قیمت تا ناحیه imbalance و قیمت ۴۶۰۰۰ دلار محتمل به نظر می‌رسد. در بدبینانه‌ترین شرایط، اصلاح قیمت بیت کوین به نواحی زیر ۴۶۰۰۰ روند صعودی بازار را با مشکل مواجه کرده و خرس‌ها را از خواب زمستانی بیدار می‌کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه (BTC/USDT-1D)

در شرایطی که برخی از کارشناسان همچون پاو هوندال (Pav Hundal)، تحلیلگر پلتفرم «Swyftx»، افزایش خالص ورودی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین را عامل اصلی این حرکات صعودی می‌دانند، پیگیری اخبار مربوط به قانون‌گذار و بررسی حرکت هولدرهای کوچک‌تر بر اساس داده‌های آنچین را مدنظر داشته باشید:

تحلیل تکنیکال اتریوم در تایم فریم روزانه (ETH/USDT-1D)

همان‌طور که مشاهده می‌کنید قیمت اتریوم در یک روندِ صعودی در حال تاخت‌وتاز است که این روند در نمودار زیر با خط آبی‌رنگ مشخص شده. احتمالاً بعد از عبور از سد ۳۰۰۰ دلاری که بارها مورد آزمایش گاوهای اتریوم قرار گرفت، لمس هدف اول یعنی ۳۳۰۰ دلار کام معامله‌گران این ارز را شیرین کرده باشد. تریدرهای اتریوم باید در نظر داشته باشند که هدف بعدی آن‌ها ۴۰۰۰ دلاری شدن است. رسیدن به این تارگت آن‌چنان دور از تصور نیست و اتریوم در میان‌مدت می‌تواند دستِ خود را بر دیوار ۴۰۰۰ دلار بکوبد.

از طرفی همیشه باید حواسمان به روی دیگر سکه هم باشد. معامله‌گران اتریوم باید به این نکته توجه کنند که در حال حاضر امکان اصلاح قیمت تا محدوده باکس بنفش‌رنگ وجود دارد، زیرا در این ناحیه هم اوردر بلاک و تجمع نقدینگی مشاهده می‌شود و هم برابری با عدد ۰.۵۰ فیبوناچی. به‌احتمال زیاد این ناحیه قیمت را به سمت خود بکشد و بعد از ترازسازی (Rebalance شدن)، مجدداً رشد خود را آغاز کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم در تایم فریم روزانه (ETH/USDT-1D)

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه (BNB/USDT-1D)

قیمت بایننس کوین در یک کانال صعودی قرار دارد و هدف ۴۰۰ دلاری خود را لمس کرده است. هدف میان‌مدت این ارز دیجیتال ۴۷۰ دلار است که اگر بخت با معامله‌گران گاوی یار باشد و روند صعودی حفظ شود، دسترسی به آن ممکن خواهد بود. اصلاح قیمت احتمالی بایننس کوین نیز اگر تنها تا ناحیه کادر بنفش‌رنگ باشد، بعد از ریبالانس در این ناحیه شرایط برای دستیابی به تارگتِ بالای ذکر شده همچنان برقرار است.

البته با درنظرگرفتن امکان جراحی عمیق‌تر و اصلاح بیشتر از ۳۵۰ دلار، باید منتظر روزهای خونین این رمزارز باشیم. یعنی با قدرت‌گرفتن خرس‌ها در زیر این ناحیه شرایط برای یک اصلاح عمیق‌تر فراهم می‌شود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه (BNB/USDT-1D)

جمع‌بندی

تلفیق تحلیل تکنیکال کلاسیک و ICT روشِ نوینی برای تحلیل بازارهای مالی است که از مزایای هر دو سبک بهره می‌برد. این روش به شما کمک می‌کند تا با درک عمیق‌تر از رفتار قیمت و نواحی عرضه و تقاضا، معاملات دقیق‌تری داشته باشید. در تحلیل سه ارز بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین طبق همین شیوه با مدنظر قراردادن نواحی نقدینگی، Order Block و عدم تعادل (Imbalance) شرایط مارکت این کوین‌ها را بررسی کردیم. هرچند طبق تحلیل و شرایط مثبت احساسات بازار، دستیابی به تارگت‌های بالا دور از انتظار نیست؛ اما درنظرگرفتن امکان اصلاح، مدیریت سرمایه و توجه به اخبار پرهیاهوی این روزها، شرط سودآوری شما به‌عنوان یک معامله‌گر برنده است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا