تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت شاخص قدرت دلار (DXY)، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)

کلوز هفتگی بیت کوین با ۱۱٪ کاهش اتفاق افتاد و به کمترین مقدار در ۴ ماه گذشته رسید. این امر نشان می‌دهد بیت کوین در کوتاه مدت عملکرد ضعیفی از خود نشان داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با این وجود، گاوهای بیت کوین، قیمت را در بالای حمایت مهم ۵۶٬۵۵۲ دلار حفظ کرده‌اند که خبر خوشی برای بیت کوین است.

خرید آلت‌کوین‌ها در کف

کاهش قیمت بیت کوین باعث عقب‌نشینی چندین آلت‌کوین نیز شده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران آن را یک فرصت خرید عالی می‌بینند. طبق گزارش کوین‌شیرز (CoinShares) در ۸ جولای (۱۸ تیر)، ورودی محصولات سرمایه‌گذاری دیجیتال در هفته گذشته، بالغ بر ۴۴۱ میلیون دلار بوده است.

هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال - منبع: کوین ۳۶۰
هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال – منبع: کوین ۳۶۰

سوال اصلی هر سرمایه‌گذار این است که آیا این اصلاح پایان یافته یا کاهش قیمت بیشتری در کمین است؟ با اینکه جواب قطعی به این سوال سخت است، بسیاری از تحلیلگران معتقدند احتمالا کف قیمت نزدیک باشد. تحلیلگران بیت‌فینکس در گزارش ۸ جولای بیان کردند که احتمالا بیت کوین یک کف محلی تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا

گاوها تلاش کردند تا شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) را بالای ۱۰۵.۷۴ دلار حفظ کنند، اما خرس‌ها برنامه دیگری داشتند.

نمودار روزانه قیمت شاخص قدرت دلار ۰ منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شاخص قدرت دلار ۰ منبع: تریدینگ ویو

فروش قوی در ۳ جولای (۱۳ تیر)، قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵.۷، موج آبی رنگ) رساند. خرس‌ها از این موقعیت استفاده کردند تا فشار خود را حفظ کنند و این شاخص را در ۵ جولای (۱۵ تیر) به زیر میانگین متحرک ساد ۵۰ روزه (۱۰۵.۱) رساندند. این امر نشان می‌دهد گاوها در حال از دست دادن کنترل در بازار هستند.

خرس‌ها تلاش خواهند کرد جایگاهشان را با کاهش قیمت تا حمایت مهم ۱۰۴، مستحکم کنند. انتظار می‌رود خریداران از این سطح با قدرت دفاع کنند. اگر قیمت از ۱۰۴ به بالا جهش پیدا کند، احتمالا این شاخص برای مدتی بین ۱۰۴ و ۱۰۶ نوسان داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

کندل روزانه بیت کوین در ۷ جولای (۱۷ تیر)، زیر حمایت ۵۶٬۵۵۲ دلار بسته شد، اما خرس‌ها نتوانستند مومنتوم را حفظ کرده و قیمت را به زیر ۵۳٬۴۸۵ دلار برسانند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

سایه بلند در کندل ۸ جولای (۱۸ تیر) نشان می‌دهد گاوها با قدرت در حال دفاع از ناحیه ۵۳٬۴۸۵ دلار و ۵۶٬۵۵۲ دلار هستد. قیمت بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۰٬۶۲۵ دلار، موج آبی رنگ) افزایش پیدا کند. این مقاومت مهمی است که باید آن را زیر نظر داشت.

اگر قیمت بیت کوین با شیب تندی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین برگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که احساسات همچنان منفی بوده و تریدرها در رالی‌ها دست به فروش می‌زنند. در چنین حالتی، احتمال شکست سطح ۵۳٬۴۸۵ دلار نیز افزایش پیدا می‌کند. حمایت بعدی در مسیر پایین، سطح ۵۰٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان‌دهنده نوسان احتمالی آن در محدوده ۵۳٬۴۸۵ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار برای چند روز دیگر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم در چهار روز گذشته، دو بار به زیر حمایت مهم ۲٬۸۵۰ دلاری کاهش پیدا کرد که نشان‌دهنده فشار فروش شدید از طرف خرس‌ها است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

اگر حمایت ۲٬۸۵۰ دلاری شکسته شود، احتمالا فشار فروش شدیدتر شود و قیمت اتریوم یک روند نزولی به سمت ۲٬۲۰۰ دلار را شروع کند. انتظار می‌رود در این سطح گاوها با قدرت دفاع کنند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی بازگشته و به بالای ۳٬۱۱۰ دلار برسد، احتمال شروع یک رالی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۲۷۲ دلار، موج آبی رنگ) افزایش پیدا می‌کند. این سطح مهمی برای خرس‌هاست که باید از آن دفاع کنند؛ چرا که یک شکست به بالای آن می‌تواند باعث ادامه نوسان در محدوده ۲٬۸۵۰ دلار و ۴٬۰۹۴ دلار شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا