تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و شاخص DXY

قیمت بیت کوین در ماه آوریل حدودا ۱۱٪ کاهش پیدا کرده است و طبق داده‌های کوین گلس (CoinGlass)، اگر خرس‌ها (فروشنده‌ها) بتوانند این سطوح را حفظ کنند، بیت‌کوین بدترین عملکرد ماهیانه خود را از نوامبر سال ۲۰۲۲ تاکنون ثبت خواهد کرد. گاوهای بیت‌کوین ممکن است در ماه می نیز با چالش‌هایی روبرو شوند، زیرا در سه سال گذشته، ماه می، کندل‌های قرمز ایجاد کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های Farside Investors، عدم قطعیت برای قیمت بیت‌کوین باعث شده است تا خروج سرمایه از ETFهای اسپات بیت‌کوین در سه روز متوالی از تاریخ ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت) مشاهده شود. این امر نشان می‌دهد معامله‌گران محتاط هستند و منتظرند تا قبل از خرید دوباره، بیت‌کوین حرکت صعودی خود را ادامه دهد.

عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال، منبع: Coin360
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال، منبع: Coin360

حتی زمانی که بیت‌کوین به دنبال جهت یابی است، آلت‌کوین‌های انتخابی ممکن است شروع به حرکت کنند. تحلیل‌گران سنتیمنت (Santiment) بیان کردند که کامزدهای تراکنش روی شبکه اتریوم به کف ۶ ماهه رسیده‌اند که نشان‌دهنده «عدم وجود تقاضا و نیرو روی این شبکه» است. این به معنای یک کف است که می‌تواند یک چرخش قیمتی احتمالی برای اتر و سایر آلت‌کوین‌ها را رقم بزند.

تحلیل تکنیکال قیمت DXY

شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) در چند روز گذشته درون یک کانال صعودی، در حال رشد بوده است.

نمودار روزانه قیمت DXY - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت DXY – منبع: تریدینگ ویو

قیمت این شاخص در ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) از خط مقاومت این کانال به پایین برگشته و به طرف میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵ دلار، موج به رنگ آبی) سقوط کرد. در ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت)، قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا بازگشت خورد، اما گاوها نتوانستند قیمت را در سطوح بالا حفظ کنند که نشان‌دهنده فروش در رالی‌های موقت است.

اکنون اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شکسته شود، قدرت در کوتاه مدت به دست خرس‌ها خواهد افتاد. در چنین سناریویی، شاخص قدرت دلار آمریکا ممکن است چند روز دیگر در داخل این کانال صعودی نوسان پیدا کند. این احتمال وجود دارد که این شاخص تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۰۴ دلار، موج به رنگ قرمز) و سپس به خط حمایت کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته به آرامی در حال کاهش به سمت حمایت حیاتی در ۵۹٬۶۰۰ دلار بوده است که به احتمال قریب به یقین گاوها با قدرت از آن دفاع خواهد کرد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت بیت‌کوین با قدرت از سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار به بالا بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که گاوهای بازار حاضر نیستند بدون جنگ تسلیم شوند. در چنین حالتی، قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۴٬۸۹۷ دلار، موج به رنگ آبی) صعود کند. یک شکست به بالای این سطح می‌تواند راه را برای رسیدن به تست دوباره سطح ۷۳٬۷۷۷ دلار هموار کند.

این دید مثبت در صورتی در کوتاه‌مدت رد خواهد شد که قیمت به کاهش خود ادامه داده و سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار رو به پایین شکسته شود. اینجاست که فشار فروش می‌تواند سرعت گرفته و قیمت آن به طرف سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در ۵۴٬۲۹۸ دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۲۱۴ دلار، موج به رنگ آبی) صعود کرد، اما گاوها نتوانستند از سد میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳٬۳۹۷ دلار، موج به رنگ قرمز) عبور کنند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

در ۲۸ آوریل (۹ اردیبهشت)، قیمت اتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگشت که نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌های جزئی و موقت دست به فروش می‌زنند. این امکان وجود دارد که قیمت اتریوم به ۳٬۰۵۶ دلار کاهش یابد. اگر قیمت با قدرت از سطح مذکور بالا برود، نشان‌دهنده این خواهد بود که گاوها در حال تلاشند تا سطح ۳٬۰۵۶ را به حمایت تبدیل کنند. در این چنین حالتی، گاوها یک تلاش دیگر خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند.

اما اگر سطح ۳٬۰۵۶ دلار رو به پایین شکسته شود، خرس‌ها قدرت را به دست می‌گیرند. در چنین سناریویی، قیمت اتریوم می‌تواند تا حمایت مهم ۲٬۸۵۰ دلاری کاهش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا