تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL)؛ ۱۲ تیر ۱۴۰۳

شکست خرس‌ها در کاهش قیمت بیت کوین به زیر حمایت محدوده ۵۶٬۵۵۲ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار باعث شروع یک بازیابی قیمتی شد. معمولا در هر محدوده‌ نوسانی، قیمت بین حمایت و مقاومت در حرکت است. پرایس اکشن در میانه این محدوده اغلب نامنظم و به شدت نوسانی است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، حرکت مثبت دیگر گاوها این بود که در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) تلاش کردند یک کف بالاتر در ۵۸٬۴۰۲ دلار ایجاد کنند.

مسیر بازار همچنان نامشخص

اگر تاریخ تکرار شود، بازیابی قیمت بیت کوین می‌تواند در ماه جولای سرعت بگیرد. داده‌های کوین‌گلس نشان می‌دهد پس از بسته شدن منفی کندل ماه ژوئن، معمولا در هر ماه جولای شاهد بازگشت قوی قیمت خواهیم بود.

هیت مپ عملکرد بازار - منبع: کوین ۳۶۰
هیت مپ عملکرد بازار – منبع: کوین ۳۶۰

با این وجود، تعدادی از تحلیلگران معتقدند این رالی ممکن است با موانعی روبرو باشد. یکی از این موانع می‌تواند بازپرداخت بدهی صرافی Mt. Gix باشد که از اوایل جولای شروع می‌شود. انتظار می‌رود برخی طلبکاران سریعا اقدام به خروج از بازار و سیو سود عظیم خود کنند. این حرکت می‌تواند فشار فروش ایجاد کرده و بیت کوین را با کاهش قیمت روبرو کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

محدوده معاملاتی باریک بیت‌کوین در ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) به بالای ۶۲٬۵۰۰ دلار شکسته شد. گاوها در تلاش هستند تا با افزایش قیمت به بالای ۶۴٬۶۰۲ دلار، جایگاه خود را تثبیت کنند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر آن‌ها موفق به این کار شوند، قیمت بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۶٬۴۷۶ دلار، موج قرمز رنگ) برسد. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۷۲٬۰۰۰ دلار برسانند. انتظار می‌رود خرس‌ها با قدرت از محدوده ۷۲٬۰۰۰ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار دفاع کنند.

اگر قیمت بیت کوین از سطح ۶۴٬۶۰۲ دلار با شیب تندی به پایین بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که خرس‌ها در تلاش هستند تا این سطح را به مقاومت تبدیل کنند. در چنین حالتی، این احتمال وجود خواهد داشت که قیمت به ۶۰٬۰۰۰ دلار و سپس به ۵۶٬۵۵۲ دلار برسد. یک بازگشت قوی از این ناحیه، نشان‌دهنده ادامه احتمالی معامله برای چند روز دیگر در داخل محدوده نوسانی باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

گاوهای اتریوم در تلاش هستند تا یک رالی بازگشتی را شروع کنند که احتمالا در میانگین‌های متحرک با مقاومت شدیدی روبرو شوند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳٬۵۳۸ دلار، موج قرمز رنگ) به پایین بازگردد، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به ۳٬۲۰۰ دلار و سپس به حمایت مهم ۳٬۰۰۰ دلاری برسانند.

اما اگر قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، نشان‌دهنده پایان احتمالی اصلاح خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳٬۷۳۰ دلار افزایش پیدا کند که دوباره احتمالا در این سطح خرس‌ها به صورت تهاجمی شروع به فروش کنند. اما اگر این سطح نیز شکسته شود، گاوها تلاشی دیگر برای افزایش قیمت تا مقاومت بالاسری ۴٬۰۹۴ دلار خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

خرس‌ها در ۲۸ ژوئن (۸ تیر)، قیمت سولانا را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۳ دلار، موج آبی رنگ) رساندند، اما نتوانستند قیمت را در سطوح پایین حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

گاوها شروع به خرید در کف کرده و دوباره در تلاش هستند قیمت را به بالای خط مقاومت برسانند. اگر موفق به این کار شوند، نشان‌دهنده پایان احتمالی اصلاح خواهد بود. در چنین حالتی قیمت سولانا ممکن است تا ۱۷۵ دلار و سپس تا ۱۸۸ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت با شیب تندی از خط مقاومت به پایین بازگردد، نشان‌دهنده فعال ماندن خرس‌ها در سطوح بالا خواهد بود. در این سناریو، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی ۱۱۶ دلار برسانند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا