اخبار بیت کوین

گزارش متریکس پورت؛ قیمت بیت کوین با تایید ETF اسپات بلک راک تا کجا افزایش خواهد یافت؟

شرکت متریکس‌پورت (Matrixport) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست شرکت بلک راک (BlackRock) برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین را تایید کند، قیمت BTC می‌تواند به محدوده ۴۲,۰۰۰ تا ۵۶,۰۰۰ دلار برسد. علاوه بر این، تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan) نیز در گزارشی اعلام کردند چند ETF اسپات بیت کوین به احتمال زیاد قبل از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۰ دی ۱۴۰۲) تایید خواهند شد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، متریکس‌پورت، پلتفرم خدمات مالی دارایی‌های دیجیتال، ۱۵,۰۰۰ شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ثبت شده (RIA) در آمریکا که حدود ۵ تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند، تجزیه‌و‌تحلیل کرده است. این گروه دارای پتانسیل فوق‌العاده‌ای هستند و حتی یک توصیه از سوی این شرکت‌ها مبنی بر تخصیص ۱٪ سرمایه به بیت کوین می‌تواند سرمایه قابل توجهی را روانه صندوق‌های ETF بیت کوین کند. از این رو، متریکس پورت در گزارش خود تخمین زده است در صورت تایید ETF اسپات بیت کوینِ شرکت بلک راک حدود ۱۲ تا ۲۴ میلیارد دلار سرمایه وارد این صندوق خواهد شد. این پلتفرم در ادامه این گزارش اظهار داشت:

اگر ارزش بازار تتر ۲۴ میلیارد دلار رشد کند و به عنوان نماینده‌ای برای جریان ورودی ETF عمل کند، قیمت بیت کوین به ۴۲,۰۰۰ دلار می‌رسد. با این حال، این پیش‌بینی تا حدودی محافظه‌کارانه است و در صورت هجوم ۵۰ میلیارد دلار سرمایه به بازار کریپتو (تخصیص یک درصد از RIA)، قیمت بیت کوین می‌تواند تا محدوده ۵۶,۰۰۰ دلار هم افزایش یابد.

با توجه به صندوق‌های ETF فلزات گرانبها که ارزش بازار آن‌ها به ۱۲۰ میلیارد دلار می‌رسد و با فرض اینکه بین ۱۰ تا ۲۰٪ از سرمایه‌گذاران آن‌ها برای متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری و محافظت از خود در برابر تورم روی ETF بیت کوین نیز سرمایه‌گذاری خواهند کرد، می‌توان به این نتیجه رسید که ۱۲ تا ۲۴ میلیارد دلار سرمایه وارد ETF اسپات بیت کوین خواهد شد.

پیش‌بینی جی‌پی مورگان

به نقل از دبلاک، تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان نیز معتقدند SEC به زودی چند درخواست ETF اسپات بیت کوین را تایید خواهد کرد. دلیل آن‌ها این است که SEC به حکم دادگاه در مورد پرونده شرکت گری‌اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) اعتراض نکرده است و این موضوع موجب «خوش‌بینی فزاینده‌ای» شده است.

تحلیلگران جی‌پی مورگان به رهبری نیکولاس پانی‌گیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) در گزارش جدید خود نوشته‌اند:

زمان تاییدیه‌ ETF اسپات بیت‌ کوین هنوز به طور دقیق مشخص نشده است، اما باید ظرف چند ماه آینده و به احتمال زیاد قبل از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۰ دی ۱۴۰۲) انجام شود. این تاریخ، آخرین مهلت SEC برای اعلام نتیجه درخواست‌ مشترک شرکت‌های آرک اینوست (Ark Invest) و «21Shares» است. این اولین مهلت نهایی SEC در بین درخواست‌های متعددی است که برای راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین دریافت کرده است.

تحلیلگران جی پی مورگان روز چهارشنبه مجددا تاکید کردند به احتمال زیاد SEC به هیچ یک از متقاضیان ETF بیت کوین امتیازی اول بودن را نخواهد داد و چندین ETF را به طور همزمان تایید خواهد کرد. آنها در این باره اظهار داشتند:

این موضوع می‌تواند به نفع سرمایه‌گذاران باشد، زیرا باعث رقابت بیشتر در ارائه کارمزدهای صندوق‌های ETF خواهد شد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا