اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به ۴۲٬۸۰۰ دلار رسید؛ مقاومت بعدی بیت کوین در کجا قرار دارد؟

افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح ۴۲٬۸۰۰ دلار در حالی رخ می‌دهد که صبح امروز پنجشنبه ۱ اردیبهشت ماه، رمز ارز BTC با قیمت ۴۱٬۳۲۵ دلار معاملله میشد.

به گزارش میهن بلاکچین، بزرگ‌ترین رمزارز بازار با رشد ۱.۵۷٪ در شبانه روز گذشته اکنون به ارزش ۴۲٬۸۲۵ دلار خرید و فروش می‌شود. درحالیکه بازار رمزارزها در طی هفته گذشته نوسانات جزئی را شاهد بوده است، روز پنجشنبه قیمت بیتکوین به بالاترین میزان خود در ۱۲ روز گذشته رسیده است.

در بین رمزارزهای برتر قیمت لونا توانسته است با ۲.۳۵٪ در شبانه روز گذشته بهترین عملکرد را داشته باشد و به ۹۸.۲ دلار دست یابد. امروز حساب توییتر شبکه ترا با تگ کردن BTC و UST اعلام کرد که به زودی وضاع هیجان انگیز می‌شود. یکی از دلایل رشد قیمت این بیتکوین و لونا می‌تواند به این موضوع مرتبط باشد.

همچنین حساب توییتری ویل آلرت که جابه‌جایی های بزرگ نهنگ‌ها را اعلام می‌کند در توییتی از خارج کردن ۶٬۰۱۸ BTC از صرافی کوین بیس در یک تراکنش خبر داده است. رکت کپیتال تحلیلگر مشهور بازار رمزارزها با به اشتراک گذاشتن نموداری از رفتار نهنگ‌هایی با حداقل ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین اذعان داشت که خرید و فروش این دسته از هولدرها در یک رنج خاص محدود شده است؛ وی تاکید کرد تعداد این دسته از نهنگ‌های بیت کوین از ۲۱ فوریه در حال افزایش بوده است.

افزایش تعداد نهنگ‌های بیت کوین
نمودار نارنجی رنگ بیانگر تعداد نهنگ‌هایی با موجودی بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین است.

همچنین داده‌های کریپتو کوانت نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین میزان خود در ۴ سال گذشته (حدود ۱.۲ میلیون BTC) رسیده است. خروج بیت کوین از صرافی‌ها معمولا نشانه خوبی برای بازار تلقی می‌شود؛ البته بسته به شرایط بازار این موضوع می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اما اتفاقات تاریخی نشان می‌دهد که معمولا زمانی که سرمایه‌گذاران قصد فروش ندارند موجودی بیت کوین در صرافی‌ها کاهش پیدا می‌کند.

شرکت تحلیل داده بلاک کریپتو نیز در توییتی عنوان داشت که افزایش کنونی قیمت بیت کوین می‌تواند ناشی از همبستگی آن با بازارهای مالی سنتی باشد که اکنون به اوج خود در سال ۲۰۲۲ رسیده است. همچنین به نظر می‌رسد استرالیا به قانون‌گذاری فضای کریپتو نزدیک شده است.

برای تحلیل قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم و به طور کلی تحلیل روند کلی بازار رمز ارزها ابزارهای متنوعی وجود دارد. میهن بلاکچین به صورت هفتگی تحلیلی از داده‌های درون زنجیره‌ای Bitcoin و Ethereum ارائه می‌دهد. هدف این گزارش‌های هفتگی، تحلیل رفتار سرمایه‌گذاران، احساسات معامله‌گران و تغییرات صورت گرفته در شبکه بیت کوین و اتریوم است. این گزارش می‌توانید در «تحلیل اختصاصی بازار با استفاده از دیتای آن‌چین (۲۵ تا ۳۱ فروردین)» مطالعه نمایید.

  • مقاومت بعدی بیت کوین در کجا قرار دارد؟

رکت کپیتال تحلیلگر مشهور بازار رمزارزها لحظاتی پیش در توییتر با انتشار نمودار یک هفته‌ای BTC/USD عنوان کرد که برای آنکه قیمت BTC به محدوده ۴۳٬۱۰۰ دلار تا ۵۲٬۰۰۰ دلار بازگردد، باید بتواند مقاومت ۴۳٬۱۰۰ دلار را بشکند و آن را حفظ کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا